Уже в шістьох областях України зафіксували випадки зараження підвидом коронавірусу «Кракен»

Уже в шістьох областях України зафіксували випадки зараження підвидом коронавірусу «Кракен»

08:45 Березень 3, 2023

Життя 1741 3 хвилини

Magyar

Уже в шістьох областях України підтвердили мутацію варіанта COVID-штаму «Омікрон» ХВВ.1.5, який ще називають «Кракеном».

Про це повідомили в Центрі громадського здоров’я України.

Раніше новий підвид підтвердили в Сумській, Закарпатській, Тернопільській та Одеській областях. Але за результатами останніх досліджень «Кракен» зафіксували ще в Черкаській та Львівській областях.

Цей підвид пацієнти переносять легше, проте він здатний швидше передаватися. Для захисту потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення. У Центрі громадського здоров’я закликають одягати маски та ізолюватися, якщо ви відчуваєте симптоми ГРВІ.

Новий підвид коронавірусу «Кракен»

Наприкінці січня на Сумщині зафіксували перший в Україні випадок зараження підвидом штаму коронавірусу «Омікрон» ХВВ.1.5, який також називають «Кракен». З 22 жовтня 2022 року по 11 січня 2023-го у 38 країнах було зареєстровано 5288 випадків, викликаних штамом «Кракен».

Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін розповідав, що цей підвид поширюється на 8% швидше, ніж середньостатистичний «Омікрон». Наприклад, у США він за три тижні призвів до зростання захворюваності від 1% до 8%.

«Це єдині його особливості, але зараз якихось переконливих доказів того, що він може протікати важче, що він є агресивним, викликає більше показників смертності чи може викликати більший відсоток саме супутніх станів, — такої інформації немає. Але наукові дослідження тривають», — сказав заступник міністра.

Загалом станом на кінець січня в Україні вже зафіксували 12 підтипів «Омікрону». Що довше він циркулюватиме, то більше підтипів з’явиться, стверджує Кузін.

Ситуація з COVID-19 в Україні

У МОЗ повідомили, що за період з 17 по 23 лютого в Україні загалом зафіксували 9792 нові підтверджені випадки COVID-19. Відомство нагадує, що вакцинація є головним засобом, який допомагає вберегтися від важкого перебігу захворювання на коронавірусну хворобу та потенційно нових штамів.

Загалом в Україні вже вакцинували 16,2 мільйона людей. Серед них дві дози отримали 15,4 мільйона людей, першу бустерну дозу — 3,1 мільйона людей, другу бустерну дозу — 253 тисячі людей. Майже 839 тисяч українців не отримали другу дозу, а понад 12,3 мільйона — першу бустерну дозу.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня