Закарпатський угорський інститут отримав акредитацію міжнародного рівня
Голова Акредитаційної комісії вищих навчальних закладів Угорщини Валерія Чейпе днями вручила президентці Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Ілдиці Орос та ректору вишу Іштвану Черничку документ, який підтверджує, що Закарпатський угорський інститут – вищий начальний заклад, акредитований на міжнародному рівні.
«Виданий сертифікат засвідчує, що навчальна, наукова та інша діяльність, яка ведеться в Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці ІІ, відповідає європейським стандартам, а внутрішня система вишу із забезпечення якості та її функціонування відповідає вимогам, які висуваються до європейських закладів вищої освіти», – повідомив в інтерв’ю, опублікованому на сайті інституту, Іштван Черничко. На думку керівника вишу, отримана сертифікація важлива, зокрема, тому, що таким чином інститут має можливість визначити, де саме він перебуває на сьогодні.
«На моє переконання те, що Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці ІІ – це єдиний вищий навчальний заклад в Україні, який має сертифікат про акредитацію, виданий незалежним професійним органом країни – члена ЄС, свідчить про важливість цієї сертифікації», – підкреслив ректор. За його словами, стало ясно, що робота, яку вони виконали за понад чверть століття з моменту заснування інституту, відповідає європейським стандартам і є невід’ємною частиною європейського простору вищої освіти.
Водночас проблема полягає в тому, що хоча стаття 251 Закону про вищу освіту України визнає концепцію інституційної акредитації, але, відповідно до пункту 8 статті 25, іноземні сертифікати якості визнаються наразі лише щодо окремих програм навчання, а не загальної оцінки закладів.
«Тобто закон підтверджує акредитацію іноземними експертами навчальної програми за певним напрямом, певною спеціальністю, але загальну акредитацію закладу – ні», – каже Іштван Черничко. На думку ректора, це можна пояснити тим, що держава не хоче втратити контроль над вищою освітою. Проте, якщо Україна справді серйозно ставиться до європейської інтеграції, вона не зможе не враховувати аспекти та процедури щодо якості, прийняті в європейській вищій освіті, додає він.
Разом із тим, на думку ректора, акредитація міжнародного рівня однозначно посилює професійні позиції Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ. «В Україні мало університетів чи інститутів, які мають щонайменше державну акредитацію. Водночас якість потрібно регулярно підтверджувати, потрібно чимало робити для подальшого розвитку», – зазначив Іштван Черничко в інтерв’ю.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися