Кліматичні активісти-пенсіонери подали на швейцарський уряд до суду
Після шести років безуспішних судових розглядів у національних судах понад 2 000 членів групи кліматичних активістів подали позов до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), стверджуючи, що урядова політика щодо зміни клімату порушує їхнє право на життя та здоров’я.
“Це історична подія”, – заявила агентству AFP Анна Махер, представник Кліматичного клубу пенсіонерів, який подав позов, зазначивши, що це перший прецедент, коли суд у Страсбурзі виносить рішення про вплив зміни клімату на права людини.
Група стверджує, що зміна клімату загрожує їхнім правам людини, здоров’ю і навіть життю. Пенсіонери, середній вік яких становить 73 роки, долучили до справи свої медичні картки на підтвердження своїх вимог.
Головна мета групи – домогтися, щоб суд Ради Європи, який складається з 46 членів, зобов’язав Берн скоротити викиди парникових газів.
За даними Європейської обсерваторії клімату та здоров’я (ECHO), прогнозоване підвищення середньої температури становить серйозний ризик для здоров’я, особливо для людей похилого віку. За останні 20 років кількість пов’язаних із теплом смертей в Європі серед людей старше 65 років зросла на 30 відсотків, – йдеться у звіті ECHO. Зміна клімату непропорційно впливає на людей похилого віку через серцево-судинні та респіраторні ризики, – додав Махрер.
Уряд Швейцарії не прокоментував цю справу, але дав зрозуміти – він вважає, що проблема зміни клімату стосується не лише літніх жінок, які подали позов до суду.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися