Країни, які зняли карантинні обмеження, на порозі нової хвилі коронавірусу – думка ВООЗ

Країни, які зняли карантинні обмеження, на порозі нової хвилі коронавірусу – думка ВООЗ

14:44 Травень 12, 2020

Життя 4730 4 хвилини

Magyar

Ще минулого тижня Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) попереджала країни світу про ризики повернення обмежувальних заходів, якщо вихід із карантину буде дуже стрімким.

За повідомленням агенції Reuters генеральний секретар ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус у середу, 6 травня повідомив наступне: «Ризик повернення до локдауну («блокування» – екстрений протокол дій, який забороняє людям вільно входити або залишати певну зону – авт.) залишається дуже реальним, якщо країни не управлятимуть переходом надзвичайно ретельно та поетапно».

Він також назвав кроки, які країни мають зробити для скасування карантинних заходів, серед яких контроль за поширенням вірусу та готовність національних систем охорони здоров’я. При цьому влада держав має схвалювати послаблення карантинних обмежень лише тоді, коли зменшується та стабілізується кількість випадків інфікування, додав генеральний секретар ВООЗ.

А вже цього тижня Всесвітня організація охорони здоров’я серйозно відреагувала на послаблення карантину в багатьох країнах Європи та попереджає про небезпеку другої хвилі поширення коронавірусу.

Зокрема, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) закликає до «надзвичайної обережності» на тлі послаблення карантинних обмежень у багатьох країнах.

Так, учора, 11 травня генеральний директор організації Тедрос Адханом Гебреєсус відзначив значні успіхи в боротьбі з пандемією викликаного коронавірусом захворювання COVID-19, проте координатор ВООЗ Майкл Раян застеріг від можливої другої хвилі заражень.

Послаблення карантину в Європі Майкл Раян назвав «знаком надії». Водночас він закликав уряди країн світу «подбати про вчасне виявлення нових заражених осіб та їхню ізоляцію». За його словами, це має допомогти «уникнути великої другої хвилі».

У свою чергу, Тедрос Адханом Гебреєсус застеріг від поширеного в деяких країнах уявлення про те, що з часом у населення має виробитися так званий колективний імунітет до коронавірусу. Згідно з результатами досліджень, антитіла до коронавірусу має «порівняно невелика частка населення», заявив генеральний директор ВООЗ.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, ця частка становить від 1 до 10% всього населення Землі. А цее означає, що абсолютна більшість людей все ще вразлива до коронавірусної інфекції.

Згідно з даними Університету Джонса Хопкінса, станом на 12 травня у світі нараховується майже 4 млн 200 тис підтверджених випадків COVID-19. Найбільше інфікованих на коронавірус у США, Росії, Іспанії, Великобританії, Італії та Німеччині.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня