Закарпатська Академія культури і Мистецтв уклала угоду з Північним університетським центром Бая Маре
Про це розповіла ректорка Академії, депутат облради Наталія Шетеля
На запрошення декана філологічного факультету Північного університетського центру у Бая-Маре (Румунія), професора Іоана Мирча Фаркаша, разом із депутатом Закарпатської облради Покорбою Юрієм та директоркою Солотвинського ліцею-інтернату з румунською мовою навчання імені М. Емінеску Солотвинської селищної ради Адріаною Поп перебували з робочим візитом у Румунії.
Мета – обговорення співпраці між нашими освітніми закладами.
Румунський виш, як зазначив під час перемовин проф. Іоан Мирча Фаркаш, підтримує міжнародний обмін науковими цінностями. Одна з головних цілей – відкриття європейського і світового простору освіти і науки – від інженерії до мистецтвознавства. Академія культури і мистецтв він бачить у цьому просторі. Мова про спільні науково-практичні заходи, наукові публікації в українських і румунських фахових виданнях, можливість приїзду викладачів і науковців з Північного університетського центру до АКіМ з лекціями щодо системи освіти та науки, університетської роботи в Румунії і навпаки – викладачів АКіМ до Бая-Маре. Також ішлося про програми обміну студентів для освіти і практики.
У ході перемовин партнери цікавились освітнім процесом у часі повітряних тривог в Україні, створенням безпекових умов у закладах освіти та залученням до навчання юнаків і дівчат із числа ВПО. А ще висловили підтримку українському народу.
Я інформувала, що Міністерство освіти і науки України, як і органи виконавчої та самоврядної влади Закарпаття демонструють високий рівень освітнього процесу, облаштування закладів освіти безпечними спорудами тощо. Бо від кожного з нас залежить перемога та європейська інтеграція. Тому ми не тільки боремось, а й розвиваємось і докладаємо всіх зусиль на всіх майданчиках, аби світ знав правду про війну, яка триває 429 днів”, — прокоментувала зустріч Наталія Шетеля. Результатом зустрічі стало підписання між вишами документа про співпрацю. За словами ректорки АКіМ, документ відкриває нові шляхи та можливості для співпраці і є початком спільних проєктів і програм в академічних сферах двох прикордонних країв.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися