Кожна 9-та людина у світі голодує

Кожна 9-та людина у світі голодує

13:55 Травень 13, 2020

Життя 6523 4 хвилини

Magyar

Голодування є причиною багатьох захворювань та високої смертності, а кожна 9-та людина у світі голоду, – йдеться у новій доповіді ООН.

Відповідно до Глобального звіту про харчування 2020, більшість людей не мають доступу до здорової їжі або не можуть дозволити собі харчуватися здоровою їжею, оскільки системи ведення сільського господарства ставлять пріоритетом вміст калорій продуктів, а не їх харчову цінність, і вторинні, перероблені продукти доступні скрізь, та ще й за низькими цінами. Згідно з доповіддю, нерівності у доступі до здорової їжі спостерігаються в межах однієї держави та за її кордонами.

15 липня 2019 р. ООН опублікувала випуск щорічної доповіді «Стан справ у сфері продовольчої безпеки і харчування в світі». Згідно з нею, у 2018 р. 820 млн людей не мали доступу до достатньої кількості продовольства порівняно з 811 млн у попередньому році, тобто голод зростає протягом 3 років поспіль. Кожна 9-та людина у світі голодує, кожен 3-й дорослий страждає на ожиріння.

Все більше країн страждають від подвійного тягаря неправильного харчування: недоїдання та ожиріння, а також інших захворювань, пов’язаних із харчуванням, таких як діабет, серцево-судинні захворювання та рак.

Спеціальний представник ООН із продовольчої безпеки Девід Набарро заявив, що доповідь була підготовлена до початку спалаху епідемії, але наголосив на її важливості та небезпеці того, що “країни втратять контроль над своїми зусиллями у боротьбі зі зменшенням голоду та недоїданням у боротьбі з коронавірусом”. У квітні ООН попередила, що пандемія може навіть подвоїти кількість голодуючих у всьому світі.

Набарро додав, що люди, які недоїдають, піддаються більшому ризику під час епідемії, оскільки їх імунна система слабка, а люди, що страждають від ожиріння, та діабетики також входять до групи найвищого ризику. Пандемія виявила “вразливі та слабкі сторони наших систем харчування”, які також обтяжені крайнощами зміни клімату та небезпечними для життя нерівностями систем охорони здоров’я різних країн, – цитує доповідь ООН The Guardian.

Висновки звіту ООН сходяться з попередніми висновками дослідників клімату і закликають до трансформації управління продовольством та землею. Міжурядова група з питань зміни клімату (КПЗЗ) повідомила минулого року, що чверть викидів газів парникового ефекту спричинена поганим використанням земель.

Жодна з країн не досягла належного прогресу у здійсненні десяти глобальних цілей у галузі харчування на 2025 рік, і лише вісім із 194 країн рухаються на шляху прогресу до досягнення чотирьох цілей, – йдеться у повідомленні.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня