У Закарпатському угорському інституті відбувся день профорієнтації
На день відкритих дверей, який організував Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці ІІ, 19 травня завітало понад 800 гостей різного віку. Окрім інформації про умови вступу, молодь ознайомили з різними кафедрами, а також долучили до інтерактивних занять.
Першою у фойє присутніх привітала президентка Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Ілдико Орос. Затим ректор вишу закликав молодь пройтися по закладу й повернутися під час вступної кампанії.
Відповідальний секретар приймальної комісії Аттіла Товт ознайомив присутніх з програмою заходу та представив працівників кафедр, до яких можна звертатися.
Відтак поінформував про умови цьогорічного вступу. Зокрема зазначив, що при вступі на бакалаврат існують два варіанти. Є спеціальності (вихователь ДНЗ, учитель початкових класів, біологія та здоров’я людини, географія, математика, інформатика, хімія та природничі науки), для вступу на які абітурієнтам треба мати лише свідоцтво про загальну середню освіту, дійсний паспорт, фотографію, а також фото, номер телефону, електронну пошту та мотиваційний лист, котрий можна завантажити в систему. Реєстрація електронних кабінетів вступників почнеться з 1 липня. Аттіла Товт наголосив, що хлопці повинні мати довідку про військовий облік. При вступі на такі спеціальності, як історія, українська мова та література, угорська мова та світова література, англійська мова та світова література, німецька мова та світова література, туризм та рекреація, облік та аудит, фінанси, банківська справа, страхування та фондова біржа, міжнародні відносини, треба надати сертифікат з мультипредметного тесту. Він складається з двох частин: обов’язкових предметів (українська мова та математика) і тесту з предмета на вибір (історія України, іноземна мова, біологія, хімія, фізика). Вибір дисципліни не має значення, головне, щоб абітурієнт подолав 10-відсотковий поріг, зазначив Аттіла Товт.
Заходи, організовані кафедрами, викликали в присутніх велику зацікавленість. Зокрема кафедра педагогіки, психології, початкової, дошкільної освіти та управління закладами освіти запросила молодь долучитися до майстер-класів з рукоділля, народних ігор, естафети, ігор на вправність, оформила куточок казок.
Відділення англійської мови кафедри філології запросило школярів, які цікавляться англійською й хотіли ознайомитися з англомовними країнами світу, їхньою культурою та традиціями. Бажаючі могли взяти участь в інтерактивних лекціях, вікторинах, дегустації традиційного англійського чаю, а також долучитися до процесу вивчення мови за допомогою пісень.
Відділення угорської мови опрацювало у своїх заходах тему казок, зокрема провело творчий літературний конкурс для школярів.
У свою чергу, відділення української мови ознайомило школярів з буднями студентів, намагаючись мотивувати їм до вступу та вибору професії. Протягом дня бажаючі могли взяти участь і в різноманітних мовних іграх.
Кафедра історії та суспільних дисциплін провела інтерактивну онлайн-вікторину. Аби долучитися, був потрібен лише мобільний телефон. Найкращі учасники отримали призи.
Кафедра географії та туризму організувала для учнів старших класів презентацію корисних копалин, вікторини з орієнтації на мапі та знання різних країн, а також екскурсію закладом.
Провела видовищні хімічні досліди, інтерактивні заняття із зоології й ботаніки кафедра біології та хімії. Відвідувачі мали можливість оглянути її колекції, лабораторії, зазирнути в повсякденне життя науковців.
Для учнів 8–11-х класів інтерактивні розважальні заходи організувала кафедра математики та інформатики. Зокрема 3D-моделювання, математичні та логічні ігри.
Заходи кафедри обліку та аудиту звертали увагу на важливість фінансової грамотності. На учасників чекали інтерактивні ігри, ситуативні сценки, творчі завдання.
Заступник завідувача кафедри біології та хімії доцент Золтан Чома розповів кореспонденту нашого видання: «Ми не очікували на таку велику кількість гостей. Заходи нашої кафедри зацікавили багатьох, від учнів 7-х класів до випускників. Тут, у лабораторії, мої колеги та наші студенти провели різні хімічні досліди, до деяких із них мали можливість долучитися і школярі. Крім того, учні ознайомилися з різноманітністю рослинного та тваринного світу».
Завідувач кафедри історії й суспільних наук Юрій Чатарі та його колега, доцентка Єлизавета Молнар зазначили, що до них теж завітало багато гостей. Інтерактивна гра-вікторина з історії створила чудову атмосферу, відвідувачі мали змогу познайомитися з викладачами кафедри, які відповіли на всі запитання. В інституті сподіваються, що чимало з присутніх на заході молодих людей оберуть саме їхній заклад.
(dózsa/Kárpátalja hetilap)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися