Скільки ж проміле дозволено під час водіння автомобіля в Україні

Скільки ж проміле дозволено під час водіння автомобіля в Україні

10:36 Січень 7, 2020

Життя 30170 5 хвилин

Magyar

Прийшли новорічні свята і нерідко на наших дорогах можна побачити нетверезих водіїв. Знати, скільки проміле дозволено громадянину, що їде за кермом в Україні, повинен кожен водій – навіть якщо він не пив спиртного ніколи в житті. 

Допустимий вміст алкоголю в крові в Україні для людини, яка керує транспортним засобом – 0,2 проміле. Нагадаємо, що 1проміле – це тисячна частка чого-небудь, тобто проміле – це як відсоток, тільки в 10 разів менше (тобто 1% – це 10 %), передає Авто 24.

Згідно з прийнятою в усьому світі класифікацією, 0,2 % – це практично нульова, найлегша ступінь сп’яніння – так звана доклінічна, безсимптомна. Така кількість алкоголю ніяк не відбивається на поведінці людини і в зовнішніх ознаках не проявляється. Подібна доза алкоголю в крові виявляється тільки вимірювальними приладами – в лабораторних умовах або поліцейськими алкотестерами.

Швидкість виведення спирту (тобто тривалість відхилення від норми) після випитої порції міцного напою також залежить від багатьох факторів. Наприклад, від того, чи був питущий голодним в момент споживання, як він закушував, чи не хворий, не приймає якихось навіть нешкідливих ліків. Причому баланс часто лежить якраз на кордоні 0,2 проміле, і вгадати заздалегідь, «набрав» ти після 0,5 л улюбленого пива 0,19 проміле або 0,21 проміле, немає ніякої можливості.

Так що навіть якщо ми знаємо, скільки проміле дозволено людині за кермом в Україні, свідомо пити алкоголь перед поїздкою (або за кілька годин до неї) не можна.

Майте на увазі одну важливу обставину: цифра 0,2 проміле (і вище) на екрані поліцейського прилада Dragger – це ще не остаточний вирок. Якщо ви, знаючи, скільки проміле дозволено в Україні людині за кермом, не згодні з результатом перевірки в польових умовах, можете вимагати огляду в медичній установі. Зафіксуйте вашу вимогу в протоколі (якщо він вже складений) і вирушайте в лікарню, де вам доведеться довіритися професіоналізму лікаря або лаборанта. Остаточний вердикт щодо тверезості водія можна поставити в медичній установі, що має відповідну сертифікацію.

До речі, в Україні відтермінували запровадження кримінальної відповідальності за п’яне кермування та під дією наркотиків до 1 липня 2020 року. Попередньо в Україні планували впровадити кримінальну відповідальність за п’яне кермування від 1 січня 2020 року. Це передбачав закон 7279-д, який покликаний розділити поняття кримінального правопорушення та кримінального проступку. Саме під останню категорію має підпадати кермування у нетверезому вигляді.

Після ухвалення нового закону №321-IX п’яних водіїв почнуть притягати до кримінальної відповідальності лише від 1 липня 2020 року. Таке відтермінування пояснюють тим, що не всі правоохоронні органи, яким підслідні кримінальні проступки, готові до розслідування цієї категорії справ.

До того часу таке порушення вважатиметься адміністративним та, як і раніше, тягнутиме за собою штраф у розмірі 10,2 тис. грн та позбавлення права керування на певний період. А вже від 1 липня в Кримінальному кодексі України з’явиться нова стаття 286-1 щодо кермування у нетверезому стані. Зокрема, передбачається штраф порушникам від 17 до 32 тисяч грн і позбавлення права кермувати авто на строк до трьох років. У разі повторного правопорушення штраф складатиме до 51 тисячі грн з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років. 

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня