Україна взяла участь у спеціальній віртуальній зустрічі держав-членів Центральної європейської ініціативи (ЦЕІ)
Як відомо, Центральноєвропейська ініціатива (ЦЄІ) є регіональною організацією країн Центральної та Східної Європи, діяльність якої спрямована на налагодження багатостороннього співробітництва у політичній, соціально-економічній, науковій та культурній сферах та сприяння на цій основі зміцненню стабільності і безпеки в регіоні.
До її складу входить 17 країн (10 країн ЄС) – Албанія, Білорусь, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чеська Республіка, Угорщина, Італія, Македонія, Молдова, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Чорногорія та Україна.
15 травня наша держава в особі прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля взяла участь у спеціальній віртуальній зустрічі з главами урядів держав-членів Центральної європейської ініціативи (ЦЕІ). Під час обговорення учасники відеоконференції піднімали питання боротьби з пандемією коронавірусу, подолання економічних наслідків кризи, координацію зусиль щодо відкриття кордонів, відновлення туристичної галузі тощо, повідомляє Урядовий портал.
Під час зустрічі український прем’єр поінформував учасників заходу про поточну епідемічну ситуацію в Україні та заходи, які український Уряд вживає, аби зупинити розповсюдження хвороби. Окремо Денис Шмигаль зупинився на питанні підтримки населення та бізнесу, які найбільше постраждали від поширення пандемії. «Уряд України приділяє особливу увагу економічній стабільності, захисту робочих місць та залученню інвестицій в країну. Ми розуміємо, що найбільше страждає малий та середній бізнес – основа нашої економіки. Президент, Уряд та Парламент України працюють разом над розробкою програм підтримки вітчизняних підприємців», – зазначив прем’єр-міністр України.
Денис Шмигаль також подякував міжнародним партнерам за фінансову та гуманітарну допомогу у боротьбі з пандемією COVID-19 та за допомогу у поверненні додому українських громадян, які перебували за кордоном унаслідок спалаху хвороби.
За його словами, фінансова підтримка, яку надав ЄС, допоможе гарантувати макроекономічну стабільність України, а також дозволить державі вивільнити додаткові ресурси для захисту громадськості та пом’якшення негативних наслідків пандемії. Прем’єр-міністр також зазначив, що наша країна, як відповідальний член міжнародної спільноти, надає допомогу тим, хто цього потребує.
«Україна готова до співпраці в галузі наукових обмінів, досліджень та розробок, щоб досягнути швидких результатів у створенні ефективної медицини проти COVID-19 та вакцини для боротьби з вірусом», – підкреслив Денис Шмигаль.
За результатами віртуальної зустрічі главами урядів Центральної європейської ініціативи була прийнята Спільна заява про визнання безпрецедентного виклику для регіону центральної та південно-східної Європи через поширення пандемії COVID-19. Учасники зустрічі таким чином підтвердили важливість об’єднання та проведення скоординованих дій у боротьбі проти пандемії, зменшення її негативних соціально-економічних наслідків в регіоні ЦЄІ.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися