В Україні є цілі села, де жінки живуть за рахунок сурогатного материнства – дитячий омбудсмен

В Україні є цілі села, де жінки живуть за рахунок сурогатного материнства – дитячий омбудсмен

10:21 Травень 16, 2020

Життя 6137 3 хвилини

Magyar

В Україні є цілі села, де жінки заробляють на хліб сурогатним материнством, – заявив уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба в ефірі ток-шоу “19:00” на телеканалі ZiK, передає портал новин unn.com.ua.

Дитячий омбудсмен розповів, що неодноразово висловлював своє негативне ставлення до комерційного сурогатного материнства, коли жінки отримують великі суми грошей за народження дітей під замовлення. “Більше того, деякі експерти кажуть, що в Україні є цілі села, в яких жінки отримують дохід завдяки сурогатному материнству”. Це не нормально, – наголосив він.

Кулеба також зазначив, що наразі невідомо, скільки клінік в Україні займається сурогатним материнством, оскільки немає такого реєстру. Він додав, що в Україні “сурогат” діє вже дуже багато років, просто про це ніхто ніколи не говорив. І тільки зараз, коли пандемія, коли заблоковане повітряне сполучення – почали про це говорити, тому що накопичилась велика кількість дітей. “Але це й показує масштаб цієї проблеми. Яка велика кількість дітей сьогодні, як на мене, продається закордонним парам», – сказав Микола Кулеба. Дитячий омбудсмен наголосив, що його позиція – це введення мораторію на сурогатне материнство, як це зробили в Таїланді і в Індії, після таких гучних випадків, як були в Україні і раніше. Але, на жаль, сьогодні досить потужне лобі, – додав Микола Кулеба.

Нещодавно на просторах українських ЗМІ розгорівся скандал навколо прав дітей, народжених сурогатними матерями, після того як уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денiсова на своїй сторінці у Facebook повiдомила, що, на її думку, до кінця карантину в Україні можуть “накопичитись” тисячі дітей, народжених сурогатними матерями “на замовлення іноземців”. Денісова заявила, що в київському готелі “Венеція” 51 новонароджений малюк чекає на своє “вивезення” за кордон.

Джерело: vb/unn.com.ua

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня