Що таке паспорт здоров’я і чи запровадять його в Україні?

Що таке паспорт здоров’я і чи запровадять його в Україні?

21:02 Травень 18, 2020

Життя 8498 5 хвилин

Magyar

Коронавірус і карантин дуже сильно вдарили по економіці практично всіх країн світу, адже всі робочі процеси в один момент просто зупинилися. І сьогодні вже багато держав почали вводити послаблення і природно думати про те, як же повернутися на колишній економічний рівень. І одним із головних пунктів відновлення економіки – це реанімувати туристичну галузь. Саме для цього країни ЄС і Великобританія всерйоз задумалися над тим, щоб ввести новий документ.

          Тож, окрім паспорта громадянина, закордонного паспорта і водійських прав в Європі може з’явитися ще і паспорт здоров’я. На даний момент він поки що не затверджений, а знаходиться на стадії розгляду. Українська влада вже заявила, що якщо в ЄС його таки приймуть, то зробити це потрібно буде і нашим громадянам.

          Сам паспорт здоров’я повинен показувати, що ви не хворієте коронавірусом або ж, що у вас є до нього імунітет. Поки що у багатьох країнах з метою безпеки у громадських місцях, вдаються до термометрії (вимірюють температуру тіла). Але всі розуміють, що такий спосіб далеко не панацея, адже симптоми вірусу можуть довго не проявлятися.

          Що цікаво, у Великобританії планують ввести COVID-паспорта вже через місяць, щоб люди могли ходити на роботу. За повідомленнями видання The Guardian, єдиний зразок документа поки не затверджений, але уряд країни вже веде консультації з IT-стартапами, які розробляють методики ідентифікації особистості.

          Процедура буде базуватися на біометриці особи. Для початку потрібно буде пройти тест на антитіла, потім дані будуть внесені у спеціальний додаток. Він відображатиме документ, що засвідчує особу. Додаток також  буде генерувати унікальний qr-код, який стане доступний після того, як людина повністю пройде процес верифікації.

          Відомо, що кілька компаній вже запропонували свої ідеї Комітету з науки і техніки Великобританії. Втім, місяця для розробки і впровадження документа може і не вистачити. Фахівці попереджають: попереду ще багато роботи, зокрема, сумування баз даних населення, систем розпізнавання осіб і qr-кодів.

          Відомо, що COVID-паспорти з часом можуть використовувати і для подорожей країнами ЄС. Як це буде працювати – поки точно невідомо. Адже, наприклад, Італія і Іспанія не збираються відкривати кордони для іноземців як мінімум до кінця року. Інші, економічно більш залежні від туризму країни, роблять усе можливе, щоб відновити потік відпочиваючих. До прикладу, Греція готова пускати до себе всіх іноземців у яких тести виявлять наявність антитіл до коронавірусу, а Хорватія пропонує країнам в двосторонньому порядку вирішувати, відкривати кордони один для одного, чи ні.

          Поки що країни ЄС і Великобританія тільки думають про те, щоб ввести COVID-паспорт на своїй території. Але якщо це трапиться, то цілком ймовірно, що тести на антитіла доведеться проходити і українським туристам, для того, щоб спокійно поїхати відпочивати.

          Що ж стосується українських заробітчан, то Чехія, Словаччина, Фінляндія і Німеччина вже давно заявили, що не можуть без наших «рук». А Польща навіть готова організовувати чартери для наших сезонних робітників. Тому цілком ймовірно, що паспорти здоров’я таки вступлять в силу і для наших заробітчан вони стануть обов’язковим документом.

          Тож, поки що в плани нашої влади не входить вводити обов’язковий COVID-паспорт. Але за потреби цей механізм може бути організований.

  НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня