Індія намагається закріпити позиції космічної держави відправляючи місію на Місяць
Космічне агентство Індії здійснило останні приготування місії Chandrayaan-3, в межах якої запускають ракету, що спробує посадити марсохід на Місяць і показати світові досягнення країни в дослідженні космосу.
Про таке пише The Guardian, передає Громадське.
Сьогодні, 14 липня, Ракету-носій успішно запустили, їй вдалося вивести посадковий модуль Chandrayaan-3 на навколоземну орбіту.
Індійський марсохід Chandrayaan-3, створений з бюджетом трохи менш як 75 млн доларів, вилетів з головного космодрому Індії в південному штаті Андхра Прадеш.
За планом, після виведення ракетою-носієм космічного корабля на навколоземну орбіту, він рухатиметься до Місяця для посадки, яка запланована приблизно на 23 серпня. Там корабель, як очікується, працюватиме два тижні, проводячи серії експериментів.
Досі лише Сполучені Штати, колишній Радянський Союз і Китай здійснили успішні посадки на Місяць. Спроба японського стартапу на початку цього року закінчилася аварією посадкового модуля.
Індійський космічний корабель може стати першим, хто приземлиться на південному полюсі Місяця, зоні особливого інтересу для космічних агентств і приватних космічних компаній через наявність водяного льоду, який може підтримувати майбутню космічну станцію.
Індійська організація космічних досліджень 14 липня завершила перевірку готовності місії перед запланованим запуском. Портативну модель Chandrayaan-3 повезли до храму на півдні Індії, щоб отримати благословення перед стартом.
The Guardian відзначає, що цей запуск є першою великою місією Індії після того, як уряд країни оголосив про політику залучення інвестицій у приватні космічні запуски та пов’язані з ними супутникові підприємства. Аналітики кажуть, що запуск також має на меті підвищити світовий авторитет Індії.
Попередня індійська місія Chandrayaan-2 у 2020 році успішно розгорнула орбітальний апарат, але його посадковий модуль і марсохід були знищені в результаті аварії поблизу місця, де Chandrayaan-3 намагатиметься приземлитися цього разу.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися