Навчатися під ракетами. Яким буде новий навчальний рік для українських школярів?

Навчатися під ракетами. Яким буде новий навчальний рік для українських школярів?

19:18 Вересень 7, 2023

Життя 1803 4 хвилини

Magyar

Станом на початок навчального року забезпечені укриттям 75% українських шкіл. Для того, щоб діти змогли навчатися офлайн, школа має мати укриття, яке може вмістити всіх учасників освітнього процесу. Під час повітряної тривоги навчання переривається, а всі учні та вчителі переходять в укриття.

Формати навчання

В пріоритеті для очного навчання — початкові школи. Школярі середньої та страшої школи можуть навчатися також дистанційно та за змішаною формою навчання. Формат навчання має обирати місцева влада, виходячи з безпекової ситуації в регіоні.

Крім цього, батьки можуть обирати для своєї дитини дистанційну, домашню або екстернатну форму навчання.

Дистанційний формат навчання матимуть ті заклади, які знаходяться на території ведення бойових дій чи окупованих територій. Змішаний формат поєднує в собі дистанційну та очну форму навчання.

За інформацією Міністерства освіти й та науки, 2,5 тисяч шкіл в Україні будуть працювати дистанційно, ще 3,8 тисяч — у змішаному форматі, 6,5 тисяч — очному форматі.

Канікули

Мінінстерство освіти визначило дати початку і завершення навчального року 2023-2024. Школярі навчатимуться з 1 вересня по 28 червня. Останній місяць призначений для заповнення освітніх прогалин, тобто для компенсаторних занять. Загалом, місцева влада, за необхідності, може змінювати дати початку і заверешення навчального року, а також дати канікул.

Андрій Сташків, заступник міністра освіти і науки України зазначив, що в залежності від енергетичної ситуації та можливих блекаутів, під час навчального року можуть бути запроваджені довготривалі канікули. Про це пише Дзеркало тижня. Дати канікул, в тому числі необхідність додаткових канікул визначатиме місцева влада.

Навчання для дітей за кордоном

Міністерство освіти цього року розробило нові правила для навчання українських дітей, які перебувають за кордоном.

У кожній області є вибрані дистанційні школи, у яких зможуть навчатися школярі, які перебувають за кордоном. Діти 6-8 годин на тиждень студіюватимуть українську програму, а решту предметів вивчатимуть у школах тих країн, де вони живуть. Цю частину навчання їм зарахують автоматично, передає Слово і діло.

Якщо український школяр здобув базову або повну загальну середню освіту за кордоном, то в Україні ці документи визнаються. Якщо документа про закінчення школи за кордоном немає, то можна отримати український атестат. Для цього необхідно здати підсумкову річну оцінку в українській школі екстерном. Про це пише видання Апостроф.

Українські діти вже чотири роки мають освітній процес із перебоями, що позначається на якості навчання та рівні знань дітей. Війні передували два роки ковіду, а зараз другий рік поспіль діти навчаються в умовах повномасшабної війни.

Як зазначили в ЮНІСЕФ, такі перебої негативно вплинули на рівень знань з таких предметів як математика, українська та іноземні мови.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня