Американський суддя вирішує майбутнє Google та того інтернету, яким ми його знаємо
Ще в жовтні 2020 року Міністерство юстиції США подало до суду на Google, стверджуючи, що компанія досягла і продовжує утримувати монопольне становище серед пошукових систем, порушуючи антимонопольне законодавство.
Google стверджує, що їхній продукт є найкращим на ринку, а в позові звинувачує державу в тому, що вона бере до уваги інтереси конкурентів Google, а не користувачів. Однак за цією справою уважно стежить не лише Google, але й інші технологічні гіганти, оскільки вона може докорінно змінити спосіб роботи компаній, які володіють більшою частиною інтернету.
12 вересня 2023 року в столиці США Вашингтоні розпочнеться судовий процес проти Google за позовом Міністерства юстиції США та кількох штатів.
Позов був ініційований у жовтні 2020 року генеральним прокурором Дональда Трампа Вільямом Барром, який звинуватив Google у порушенні антимонопольного законодавства, який став монополістом на ринку пошукових систем. У тому числі шляхом виплати мільярдів доларів великим технологічним компаніям, таким як Apple і Verizon, щоб зробити Google пошуковою системою номер один на пристроях, розроблених або продаваних ними. А це ускладнило конкуренцію на ринку для набагато менш потужних конкурентів Google.
Якщо суд прийме до відома аргументи обвинувачення, позов може мати вплив не лише на Google, але й на інтернет загалом та інші великі технологічні компанії-монополісти, такі як Amazon, Apple або навіть Meta, яка володіє Instagram і WhatsApp разом із Facebook.
Джерело: Index.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися