Помер засновник Duty Free Чарльз Фіні, який роздав весь свій капітал на благодійність

Помер засновник Duty Free Чарльз Фіні, який роздав весь свій капітал на благодійність

09:18 Жовтень 11, 2023

Життя 2395 3 хвилини

Magyar

Чарльз Фіні помер у понеділок, 9 жовтня 2023 року, повідомив фонд The Atlantic Philanthropies, який бізнесмен заснував та фінансував з 1980-х (закритий у 2020 році).

Підприємець разом із Робертом Міллером заснував мережу безмитної торгівлі Duty Free Shoppers у 1960 році.

Фіні став одним із перших, хто відкрив магазини безмитної торгівлі в аеропортах – 1960 року він заснував мережу магазинів Duty Free Shoppers.

У 1988 році він потрапив до списку 400 найбагатших мільярдерів США за версією Forbes, але тоді його статки оцінили в $1,3 млрд.

Через роки з’ясувалося, що його статки були набагато більшими і більшу їх частину Фіні таємно перевів у благодійний фонд.

За оцінкою Forbes, Чарльз Фіні заробив на Duty Free Shoppers $7,5 млрд.

Фіні був автором ідеї Giving While Living (роздавай поки живеш) – його метою було віддавати більшу частину заробленого на благодійність ще за життя, а не через фонд, який працюватиме після його смерті. Загалом він пожертвував за кілька десятиліть близько $8 млрд – практично все своє майно.

Фіні вкладав гроші у науку, громадську діяльність, охорону здоров’я, правозахисні організації, робив великі пожертвування для вирішення соціальних проблем.

До 1997 року він переводив гроші таємно, зазначає The New York Times. Через його скритність Forbes у 2012 році назвав Фіні «Джеймсом Бондом філантропії».

На освіту Фіні пожертвував $3,7 млрд, з них близько $1 млрд – на розвиток рідного Корнельського університету.

Більше $870 млн він віддав на захист прав людини та соціальні зміни, у тому числі $62 млн у вигляді грантів на відміну смертної кари в США та $76 млн на підтримку реформи охорони здоров’я Обами.

До 2022 року, за підрахунками Forbes, статки Фіні були менші $2 млн. Сам він казав, що саме таку суму залишив собі та своїй дружині на пенсію.

Фіні робив пожертвування протягом 40 років. Він вважає, що краще роздавати гроші за життя та радіти результатам – адже накопичення все одно не можна забрати із собою після смерті.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня