Потенційних директорів українських шкіл теж обов’язково тестуватимуть

Потенційних директорів українських шкіл теж обов’язково тестуватимуть

19:41 Червень 1, 2020

Життя 5332 3 хвилини

Magyar

Освітня реформа в Україні продовжується і нещодавно Міністерство освіти і науки оприлюднило «Примірний перелік питань для перевірки знання законодавства у сфері загальної середньої освіти», який використовуватиметься для підготовки конкурсу на посаду керівника школи, повідомляє офіційний сайт МОН.

          Ключовим нововведенням процедури призначення керівника закладу загальної середньої освіти є врегулювання Законом переважної більшості процесуальних питань, пов’язаних із проведенням конкурсу та призначенням його переможця на відповідну посаду.

          Самі вимоги до членів конкурсної комісії та порядок її формування визначаються положенням про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти.

          Згідно з частиною восьмою статті 39 Закону України «Про повну загальну середню освіту» одним з етапів конкурсного відбору є перевірка знання законодавства у сфері загальної середньої освіти, зокрема цього Закону, Закону України «Про освіту» та інших нормативно-правових актів у сфері загальної середньої освіти.

          Міністерство освіти і науки затвердило Примірний перелік питань для перевірки знання законодавства у сфері загальної середньої освіти наказом від 19.05.2020 № 654.

          Оскільки формою перевірки знання законодавства є тестування (письмове чи комп’ютерне), воно має відбуватися з використанням тестових завдань, що можуть бути складені на основі питань з Переліку, затвердженого Міністерством.

          При складанні тестових завдань рекомендуємо формувати добірку питань, орієнтуючись на необхідність комплексно перевірити знання учасників конкурсу щодо:

  • системи освіти (у тому числі загальної середньої), її складників;
  • забезпечення доступності загальної середньої освіти;
  • статусу закладу освіти, у тому числі автономії, а також утворення/реорганізації/ліквідації/перепрофілювання закладу освіти;
  • повноважень засновника та керівника закладу освіти;
  • органів управління в закладі освіти, у тому числі органів самоврядування;
  • учасників освітнього процесу, їх прав та обов’язків;
  • організації освітнього процесу в закладі освіти;
  • забезпечення умов для здобуття освіти особами з особливими освітніми потребами;
  • створення безпечного освітнього середовища, зокрема запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в закладі освіти;
  • професійного розвитку педагогічних працівників, у тому числі підвищення кваліфікації;
  • фінансування здобуття загальної середньої освіти, оплати праці педагогічних працівників;
  • забезпечення якості освіти та якості освітньої діяльності в закладі освіти, у тому числі дотримання академічної доброчесності.

          При складанні тестових завдань може бути врахована специфіка освітньої діяльності конкретного закладу загальної середньої освіти. Загальний обсяг (кількість) тестових завдань для перевірки знання
законодавства в учасників конкурсу визначає конкурсна комісія.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня