Вже 7,5 мільйона громадян ЄС подали документи на отримання дозволу на проживання у Великобританії
Згідно з останніми квартальними даними Міністерства внутрішніх справ Великобританії, до кінця вересня громадяни ЄС, які проживають у Великій Британії, подали понад 7,5 мільйона заявок на отримання дозволу на проживання у країні.
Кількість заявок, поданих угорцями до 30 вересня, перевищила 180 тисяч.
Велика Британія вийшла з Європейського Союзу 31 січня 2020 року. Ті громадяни ЄС, які оселилися у Великобританії до кінця 2020 року, можуть продовжувати залишатися в країні, зберігаючи всі свої набуті права, але повинні подати заяву на отримання дозволу на проживання (EU Settled Status).
Це стосується громадян ЄС, а також країн Європейської економічної зони (ЄЕЗ) – Ісландії, Норвегії, Ліхтенштейну і Швейцарії, які проживають у Великій Британії.
В принципі, термін подачі заявок закінчився 30 червня 2021 року, але британський уряд продовжує заохочувати тих, хто має право, все одно подавати свої заявки, оскільки влада приймає та розглядає їх, незважаючи на крайній термін.
Згідно з останнім підсумком Міністерства внутрішніх справ Великобританії, 7 590 750 заявок на отримання дозволу на проживання громадяни подали громадяни 27 держав – членів ЄС, ЄЕЗ та Швейцарії, які проживають у Великій Британії. Понад 1,5 мільйона з них були подані вже після кінцевого терміну червня 2021 року.
За даними Міністерства внутрішніх справ, майже 7,6 мільйона звернень насправді надійшли від 6,2 мільйона заявників, адже багато хто подавав повторні заявки. Серед них є й ті, хто просив заміни тимчасового статусу на постійний.
Тимчасовий статус надається особам, які на момент подання заявки ще не проживали у Великій Британії протягом п’яти років. Після п’яти років вони можуть отримати постійний статус.
Незабаром їм для цього вже не буде потрібно подавати повторну заявку. Цього року Верховний суд після позову правозахисних організацій громадян ЄС, які проживають у Великій Британії, постановив, що це суперечить угоді про Brexit.
Відтак Міністерство внутрішніх справ Великобританії заявило, що вживатиме заходів для того, щоби статус на постійне перебування надавався автоматично.
Згідно з останніми квартальними даними Міністерства внутрішніх справ Великобританії, до кінця вересня документи на отримання дозволу на постійне проживання у Великій Британії подали 181 490 громадян Угорщини.
Очолюють список громадяни Румунії (1 607 500 заявок), а також поляки (1 221 320 заявок).
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися