Україна потрапила у список країн, що порушують інтелектуальну власність

Україна потрапила у список країн, що порушують інтелектуальну власність

10:12 Січень 13, 2020

Життя 2497 4 хвилини

Україну офіційно внесли до списку країн, які порушують права інтелектуальної власності та завдають цим шкоди економічним інтересам Євросоюзу, інформує Громадське. Річний доповідь Єврокомісії щодо захисту і забезпечення прав інтелектуальної власності в третіх країнах вже оприлюднили на офіційному сайті установи.

У переліку Україну внесли до країн другого пріоритету. За кількістю порушень і їх наслідками вона поступається лише Китаю, який займає першу позицію. «Індія, Індонезія, Росія, Туреччина і Україна залишаються країнами 2-го пріоритету. У цих країнах виявили серйозні системні проблеми в сфері захисту та дотримання прав інтелектуальної власності, що викликає істотну шкоду для бізнесу Євросоюзу. У порівнянні з попередньою доповіддю, у цих країн не було прогресу, або продемонстрували лише обмежений прогрес у вирішенні цих занепокоєнь », – йдеться в документі.

В ЄС відзначають, що в Україні є проблеми з законодавчим захистом інтелектуального права, механізмами реєстрації торгових марок, а також транзитом контрафактної та піратської продукції на ринки Євросоюзу.

Нагадаємо, в березні 2019 року Європейський парламент підтримав директиву щодо авторського права в інтернеті. Нові правила повинні врегулювати відносини між великими компаніями, журналістами і креативщиками, яким часто не виплачують гроші. За неї проголосували 348 євродепутатів, 278 були проти, повідомляє BBC.

У Європарламенті заявили, що прийняття документа є «важливим кроком до виправлення ситуації, в якій кілька компаній заробили величезні суми грошей і при цьому не виплачували належним чином винагороди тисячам журналістів і креативщикам, від роботи яких вони залежать».

Нові правила передбачають додаткові права для ЗМІ в зв’язку з використанням їх публікацій онлайн-платформами.

Суперечки навколо документа викликали дві статті:

  • стаття 11, в якій закріплено, зокрема, що пошукові системи і інтернет-платформи повинні отримувати дозвіл від медіа на демонстрацію їхніх новин користувачам і платити за використання посилань з новинних веб-сайтів;
  • стаття 13, яка передбачає відповідальність для інтернет-гігантів за таке порушення авторських прав на їх платформах.

Багато художників, які є прихильниками директиви, стверджують, що нові правила забезпечать їм чесний заробіток. У той же час інші застерігають, що нові правила знищать контент, що генерується користувачами.

Нові правила не стосуватимуться публікацій, розміщених некомерційним способом в онлайн-енциклопедіях, як Вікіпедія або GitHub. Також документ дозволяє безкоштовно використовувати матеріали, захищені авторським правом, для збереження культурної спадщини.

Компанія Google заявила, що хоч і остання версія директиви була покращена, але залишилася «правова невизначеність». «Деталі мають значення, і ми з нетерпінням чекаємо на співпрацю з політиками, видавцями, авторами і правовласниками, оскільки країни-члени ЄС переходять до реалізації цих нових правил», – відзначили в повідомленні компанії.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня