Україна піднялася на 3 пункти в Індексі сприйняття корупції Transparency International
Оцінка України в щорічному Індексі сприйняття корупції (СРІ) покращилася на три пункти – до 36 зі 100 можливих, що дозволило їй піднятися зі 116 на 104 місце в рейтингу, який охоплює 180 країн світу, йдеться у звіті антикорупційної організації Transparency International.
“Цього року Україна показала хороші результати, продемонструвавши прогресивну динаміку останніх десяти років. Зараз ми досягли рівня країн – кандидатів на вступ до ЄС, – написав Андрій Боровик, виконавчий директор Transparency International Україна. – Ми побудували антикорупційну екосистему з нуля, але нам ще багато чого треба зробити, щоб наздогнати країни ЄС”.
Водночас він зазначив: якщо тиск на журналістів та представників громадськості продовжиться, якщо влада втручатиметься у різні сфери державного управління, а корупційні скандали в оборонному секторі не вщухатимуть, Україна може дуже швидко втратити здобутки, яких вона досягла.
Згідно з дослідженням, зростання економіки України на 3 відсоткових пункти є одним із найкращих результатів у світі за останній рік.
Україна також стала однією з 17 країн із найкращими показниками в поточному ІСЦ за всю історію. Згідно з дослідженням, подібні показники мають Алжир, Бразилія та Сербія. Албанія, Аргентина, Білорусь, Гамбія, Ефіопія та Замбія випередили Україну на один бал.
У Transparency International підкреслили, що Україна змогла досягти таких результатів завдяки тому, що зосередилася на реформуванні судової системи, включаючи реструктуризацію органів суддівського самоврядування та посилення незалежності судової влади.
Transparency International також додала, що державні закупівлі в Україні залишаються значною мірою конкурентними і визнані Світовим банком, а зусилля уряду, особливо у сфері реконструкції, зробили значний внесок у посилення підзвітності та нагляду.
Заступник міністра економіки Олексій Соболєв привітав результати і поставив за мету підвищити рейтинг ще на 11 пунктів протягом наступних десяти років.
“Я вважаю, що це дуже хороший результат і хороша відповідь на всю критику про те, що у нас усе погано.
Для того, щоб бути лідером у глобальній боротьбі з корупцією за останні 10 років, нам потрібно було б додати ще 5 пунктів, як і Узбекистану.
Це дало б нам 41 бал, а не 36, як Косово, Південній Африці чи В’єтнаму. Йдеться про розумні, реалістичні очікування”, – написав він у Facebook.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися