Берегівська філія МСС організувала конференцію для педагогів

Берегівська філія МСС організувала конференцію для педагогів

13:18 Березень 25, 2024

Життя 1203 7 хвилин

Magyar

Берегівська філія навчального центру Mathias Corvinus Collegium (MCC) уже втретє організувала конференцію для вчителів, вихователів дитячих садочків, психологів та батьків.

«Педагоги в МСС відіграють величезну роль, адже вони займаються з дітьми, які щотижня приходять до навчального центру й розвивають свої знання. Завданням учителя є не тільки навчання, а й виховання. Останнім часом роль педагогів стала ще важливішою, оскільки діти проводять з ними більшу частину дня. Наші вихованці не повинні нести додому накопичену напругу, тож завдання вчителя в цей складний період – допомогти їм не лише в нелегкому процесі освоєння знань, але й піклуватися про їхній емоційний стан», – наголосила, вітаючи присутніх директорка Берегівської філії навчального центру МСС Беата Добша. Підкресливши величезне значення кожного вчителя, вона зауважила, що завдяки конференції, на яку запросили фахових спікерів, хотіли подякувати педагогам за ту величезну роботу, яку вони виконують кожного дня.

Щодо запрошених гостей, то це спеціалісти, котрі добре розуміють мову дітей і на основі свого досвіду можуть дати корисні поради для роботи.

Першою з презентацією виступила Жофія Жиді, провідна викладачка «Програми для учнів середніх шкіл» МСС. Вона зупинилася на питанні управління стресом на уроці. За словами Жофії Жиді, якщо дорослі, які відіграють ключову роль у житті дітей, зокрема вчителі, допоможуть школярам зрозуміти основи управління стресом та освоїти ефективні методи подолання напруги, то навчать дітей вести збалансований спосіб життя. Одним із методів управління стресом, який можна використовувати в шкільному середовищі, є, наприклад, техніка прогресивного розслаблення м’язів, а також ведення щоденника вдячності.

Науковий експерт Інституту вивчення молоді МСС Акош Пелті, у свою чергу, торкнувся такої актуальної проблеми, як використання смартфонів на уроках. У своїй презентації він звернув увагу вчителів на те, яке місце займають сучасні технології в освіті, коли вони допомагають навчанню, а коли заважають уважності та ефективному засвоєнню знань. Ґрунтуючись на міжнародних наукових матеріалах і досвіді викладання, Акош Пелті, зокрема, розповів про вплив соцмереж та екранів телефонів на розвиток мозку й баланс дофаміну в молодих людей. На запитання, чи варто давати дитині смартфон, експерт відповів: «Так, але у відповідний час. Адже якщо дитина отримує телефон занадто рано, її нервова система і мозок розвиваються не так, як повинні, їй стають нецікавими речі, які мали би привертати її увагу в цьому віці. А коли ж давати? Коли ми не проти, щоб дитина стикалася, наприклад, з порнографічним контентом, тому що той, хто має телефон, неминуче натрапляє на нього».

Головна наукова співробітниця Інституту дослідження навчання МСС Малінда Гал виступила із лекцією «Психічне здоров’я в епоху криз». У своїй презентації вона, зокрема, розповіла, як ми – батьки та вчителі – можемо допомогти, коли закінчуються наші власні ресурси, що можемо сказати, коли самі є втомленими, яке майбутнє в нас, коли йдеться про психічне здоров’я, як усе ж вдається знаходити здорових людей, які добре функціонують у ​​вік криз.

«Нині вже йдеться про те, як співпраця представників різних професій може покращити психічне здоров’я дітей, а відповідно поліпшити їхнє навчання та якість життя», – наголосила психологиня.

Відтак на конференції виступив чернець-францисканець Чаба Бейте, який цього дня відвідав й інші локації на Закарпатті. «Моє серце сповнене надії, бо там, де працюють такі чудові вчителі, є майбутнє, є завтра. Я впевнений, що Всевишній допоможе нам усім, а найбільше людям, які живуть тут, знайти шлях до миру. За це молимося», – наголосив він.

Любов є не нагородою, а ліками, єдиними ліками, які можуть зробити нас і світ кращими, без неї нас не буде; ми повинні вірити, що любов породжує любов, а наполеглива доброта робить світ кращим – таким був головний меседж виступу трансильванського ченця.

«Учителі щодня готуються до уроків, намагаються долати дитячі пустощі та розсіяність добротою й терпінням. Я прагнув додати вам трохи сили для цього. Не думаю, що Ісус Христос доручив нам нездійсненне завдання. Єдине певне – ми не женемося за утопією, коли прагнемо навчити наших дітей заповіді любові, щоб разом, як добрі брати й сестри, зробити цей світ кращим», – наголосив Чаба Бейте.

У рамках конференції Беата Добша привітала Марту Гнатик-Рішко, вчительку угорської мови і літератури Берегівського ліцею ім. Ґабора Бетлена, котра нещодавно стала лауреаткою премії «Вчитель року» серед закордонних угорських громад.

Захід завершився спілкуванням у невимушеній атмосфері.

(lexi/Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня