«З нетерпінням чекаю на арешт». Джоан Роулінг розкритикувала новий закон Шотландії про захист трансгендерів
Британська письменниця Джоан Роулінг розкритикувала новий закон про злочини на ґрунті ненависті в Шотландії, що набув чинності 1 квітня. Він передбачає штраф та до семи років позбавлення волі за розпалювання ворожнечі через вік, інвалідність, расу, релігію, сексуальну орієнтацію та трансгендерну ідентичність.
Авторка книжок про хлопчика-чарівника Гаррі Поттера на своїй сторінці в X написала, що цей закон нехтує правами жінок, надаючи додатковий захист чоловікам, які здійснили трансперехід, попри те, що серед транслюдей є злочинці, зокрема засуджені за сексуальне насильство.
«Нове законодавство широко відкрите для зловживань з боку активістів, які хочуть змусити замовкнути тих із нас, хто відкрито говорить про небезпеку ліквідації одностатевих просторів для жінок і дівчат, про безглуздість даних про злочинність, якщо насильство та зґвалтування, вчинені чоловіками, реєструються як жіночі злочини, про гротескну несправедливість щодо надання дозволу чоловікам брати участь у жіночих видах спорту, нерівноправність щодо роботи для жінок, про почесті та можливості, якими користуються трансідентифіковані чоловіки, а також реальність і незмінність біологічної статі», — наголосила вона.
За словами Роулінг, зміна визначення поняття «жінка», до якого внесли також чоловіків, які оголосили себе такими, вже мало серйозні наслідки для прав і безпеки жінок і дівчат у Шотландії — і найсильніший вплив відчули найбільш вразливі верстви населення, включаючи ув’язнених жінок і постраждалих від зґвалтування.
Окрім цього, письменниця опублікувала фотографії кількох трансжінок, засуджених у Великій Британії або які стали відомими через свою агресивну поведінку, висміявши їхні заяви, що вони жінки. Зокрема, Роулінг згадала засуджену за зґвалтування жінок Айлу Брайсон, розбещувачку 10-річної дівчинки Кеті Долатовскі, викрадачку 11-річну дівчинки Емі Джордж, яка понад добу вчиняла сексуальне насильство щодо дитини, та інших.
Також Роулінг виклала саркастичні пости про відомих трансжінок у спорті, політиці та масмедіа — трансактивістку Бет Дуглас, трансгендерну футболістку Джулію Валентино, главу шотландського кризового центру для постраждалих від зґвалтувань Мрідул Вадхва, делегатки ООН Жінки Великої Британії Кеті Нівз, телеведучу Індію Віллоубі.
«Всього лише жартую. Очевидно, люди, згадані вище, зовсім не жінки, а чоловіки, всі до єдиного… Наразі я перебуваю за межами країни, але якщо те, що я тут написала, кваліфікується як правопорушення за умовами нового закону, я з нетерпінням чекаю на арешт, коли повернуся на батьківщину шотландського Просвітництва», — додала письменниця.
Висловлювання Роулінг розкритикували захисники прав трансперсон та представники трансспільноти. Водночас міністерка освіти Великої Британії Джилліан Кіган назвала новий шотландський закон про злочини на ґрунті ненависті «жахливим законодавчим актом».
«І я майже впевнена, що поліція в Шотландії, як і поліція в Англії, повинна бути набагато більше зосереджена на боротьбі зі злочинністю, ніж на контролі думок людей. Я вважаю, що це жахливий закон. Це не те, що ми будемо впроваджувати в цій країні», — зауважила вона.
Також на боці Роулінг виступив британський прем’єр-міністр Ріші Сунак, надавши коментар газеті The Daily Telegraph, в якому запевнив, що його Консервативна партія «завжди захищатиме» свободу слова.
«Людей не можна притягувати до кримінальної відповідальності за висловлювання простих фактів з біології. Ми віримо у свободу слова в цій країні, і консерватори завжди захищатимуть її», — додав він.
Згодом поліція Шотландії повідомила, що отримали чимало скарг на публікації Роулінг, але «коментарі не вважаються злочинними, тож подальших заходів вживати не будуть», пише Associated Press.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися