Уряд Уельсу деколонізує історичні пам’ятки
Уряд Уельсу деколонізує пам’ятники, меморіальні дошки, картини, адже вважається, що вони мали б нести «правильний історичний наратив».
«Якщо твори мистецтва не відповідають вимогам, вони мають бути демонтовані», — йдеться в офіційному повідомленні уряду, надісланому державним установам, зокрема Національному музею в Кардіффі.
Далі в документі зазначається, що твори мистецтва повинні «відзначати досягнення нашого різноманітного суспільства».
Як повідомляє Telegraph, музеї та галереї повинні вивчити, чи експонати не ображають історичної правди, а натомість відповідають «сучасним цінностям».
Також в урядовій постанові йдеться про те, що «суперечливі» твори мистецтва мають бути «приховані» від громадськості.
Відповідне розпорядження є частиною урядової політики, спрямованої на те, щоб до 2030 року Уельс став «антирасистською нацією», яка закликає «поширювати голос темношкірих, азіатів й етнічних меншин».
Уряд очікує, що місцева влада «деколонізує минуле, визнає історичну несправедливість і позитивний вплив спільнот етнічних меншин» у музеях, йдеться в документі.
У розпорядженні також зазначено, що стратегія має відійти від «наративів, які знецінюють людське життя» та протистоятиме «увічненню расистських колоніальних міфів про перевагу білої раси».
У документі також зазначається, що під час перевірки творів мистецтва в країні у 2020 році певні пам’ятники історичним діячам були внесені до «списку на демонтаж». Серед них герой Ватерлоо Томас Піктон і дослідник Генрі Мортон Стенлі, котрі, як вважається, скоїли злочини проти темношкірих.
Пам’ятники Вінстона Черчилля і Ганді також визначені як «привід для занепокоєння».
Згідно з повідомленням, перегляду підлягають і назви вулиць і навіть назви пабів.
Незважаючи на все це, в документі стверджується, що він не має на меті «цензурувати чи взагалі стерти історію».
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися