Пісторіус представив свій план запровадження призову до армії в Німеччині

Пісторіус представив свій план запровадження призову до армії в Німеччині

12:00 Червень 16, 2024

Життя 1425 5 хвилин

Magyar

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус представив свій план відновлення призову до армії в країні. Пропозиція, оприлюднена в середу, перебуває на розгляді бундестагу та правлячої коаліції. Якщо вона буде прийнята, Німеччина може стати десятою країноючленом ЄС, яка запровадить таку практику.

Першочерговим завданням міністра є налагодження німецького рекрутингового процесу: набір, підготовка та розподіл новобранців. План коштуватиме близько 1,4 мільярда євро.

Борис Пісторіус пропонує призивати до армії 18-річних чоловіків

Уряд місяцями розмірковував над тим, як відновити призов до армії. Зрештою міністерство оборони зупинилося на вибірковій системі призову в скандинавському стилі. Ідея полягає в тому, щоб усі чоловіки у віці 18 років, або близько 400 000, заповнювали анкету. З тих, хто її заповнить, 40 000 будуть відправлені на медичний огляд, а 10 000 – на базову підготовку.

Наступного року міністр хоче бачити в армії принаймні 5 000 призовників. Однак це не корелюється з попередніми заявами Пісторіуса. Раніше він заявляв, що до 2031 року збільшить чисельність бундесверу до 203 000 осіб і набере додатково 260 000 резервістів, щоб забезпечити адекватну оборону східного флангу. Високопоставлений військовий офіцер повідомив виданню Politico, що для захисту кордонів країни необхідно 272 000 військовослужбовців, а пропозиція Пісторіуса забезпечить лише невелику частину цієї кількості.

Тиждень тому міністр заявив, що армія повинна бути готова до можливої протягом п’яти років війни.

Швидкість може призвести до дискримінаційного призову

Для того щоб дозволити Німеччині якнайшвидше відновити призов до армії, Пісторіус зробить призовниками лише чоловіків. Оскільки жінки матимуть можливість заповнити анкету, не буде необхідності вносити поправки до Конституції, що могло б призвести до тривалих переговорів і численних політичних торгів. Однак цей план викликає певне занепокоєння.

У німецькій армії раніше була запроваджена квота для жінок, яка означає, що як мінімум 20% особового складу повинні становити жінки. Наразі цей показник сягає лише 13%, що означає 24 000 солдатів і лише два бойові підрозділи, які очолюють жінки. Крім того, жінки не обов’язково масово йдуть добровольцями в армію, особливо в ту, яка вороже налаштована до жінок. Минулого року в бундесвері було зафіксовано 385 випадків сексуальних домагань.

Навіщо організовувати процес рекрутингу в Німеччині?

У 2011 році Німеччина скасувала призов до армії, і чисельність армії почала стрімко скорочуватися.

Після «холодної війни» бундесвер налічував 500 000 солдатів, включно з резервістами. Нині їхня чисельність становить 180 000.

На думку армійського керівництва, для забезпечення необхідного захисту потрібні набагато більші сили.

За словами Єви Хьоґл, депутатки Європарламенту від соціал-демократів і парламентської координаторки з питань збройних сил, модернізація військової інфраструктури може коштувати 50 мільярдів євро. Це половина зі 100 мільярдів євро, які уряд виділив на закупівлю нової військової техніки.

Крістіан Лінднер, міністр фінансів від «Вільних демократів», сказав, що пропозиція Пісторіуса є «кроком у правильному напрямку».

Джерело:  (vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня