Перебіг COVID-19 залежить від групи крові

Перебіг COVID-19 залежить від групи крові

09:59 Червень 21, 2020

Життя 7102 5 хвилин

Magyar

Ґрунтуючись на генетичному аналізі пацієнтів, міжнародна дослідницька група виявила, що група крові може вплинути на перебіг Covid-19.

Порівнюючи гени тисяч європейських пацієнтів, вчені виявили, що люди із другою групою крові (А) мають більший ризик розвинути важкі симптоми у разі інфікування, а з першою (О) – ризики менші, ніж у людей із іншими групами крові.

Наукове дослідження, результати якого опублікували у свіжому номері медичного журналу “New England Journal of Medicine”, не підтвердило зв’язку між групою крові й вразливістю до COVID-19, але підтвердило спостереження, попередньо зроблене під час китайського дослідження у цій темі.

“Цей зв’язок може бути дуже важливим”, – каже Парамесваран Харі, спеціаліст із крові Медичного інституту при університеті Вісконсіна.

Дослідження, в якому брали участь вчені з Італії, Іспанії, Данії, Німеччини та інших країн, порівнювало індивідуальні гени близько 2 000 важких хворих на коронавірус із генами тисяч здорових людей або тих, які мали легкі симптоми Covid-19, або ж пацієнтів, у яких хвороба проходила безсимптомно.

Варіанти шести генів були пов’язані з вірогідністю серйозних захворювань, включаючи ті, які зіграли певну роль у тому, хто може бути вразливим до вірусної інфекції.

Зв’язки між групами крові також досліджувались.

Багато дослідників протягом певного часу аналізує, чому одні люди відчутно хворіють новим типом коронавірусу, тоді як інші ледве відчувають на собі симптоми хвороби. Мабуть, старість збільшує ризик захворювання та чоловіки є більш вразливими до нього, однак вчені шукають й інші фактори.

Існують чотири основні групи крові: A, B, AB та 0, які “класифікуються на основі білків, що знаходяться на поверхні еритроцитів”, – каже Мері Горовіц, науковий керівник Міжнародного центру досліджень із трансплантації крові та кісткового мозку.

Люди з першою групою (0) крові схильні швидше ідентифікувати певні білки як чужорідні, що також стосується білків на поверхні вірусу. Під час спалаху ГРВІ у 2003 р., спричиненого родичем нового коронавірусу, було помічено, що люди з першою (0) групою крові хворіли рідше, – пояснив Парамесваран Харі.

Групи крові також впливають на сприйнятливість до інших захворювань, таких як холера, рецидивуючі інфекції сечовивідних шляхів, спричинені бактерією E. coli, а також виразки та рак шлунка, спричинені H. pylori, – зазначив Девід Валле, директор Інституту генетики Медичного університету Джона Хопкінса в Бостоні.

Тим часом Всесвітня організація охорони здоров’я ООН (ВООЗ) припинила дослідження антималярійного препарату під назвою гідроксихлорохін, оскільки, за їхніми тестами, препарат не зменшив кількість смертей у людей із важкими формами Covid-19. Цей препарат, нарівні з іншими засобами проти ВІЛ, Еболи та розсіяного склерозу, досліджували із залученням понад 3 500 пацієнтів у 35 країнах, щоб виявити, чи ефективний він проти нового коронавірусу Covid-19.

У понеділок американське управління харчовими продуктами та лікарськими препаратами (FDA) відкликало спеціальний дозвіл на лікування пацієнтів із Covid-19 гідроксихлорохіном, оскільки його ефективність проти хвороб легень на основі попередніх наукових досліджень є “малоймовірною”.

Джерело: MTI/hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня