МОЗ змінить принцип фінансування за пакетами COVID-19 і не буде відміняти другий етап медреформи

МОЗ змінить принцип фінансування за пакетами COVID-19 і не буде відміняти другий етап медреформи

15:33 Червень 22, 2020

Життя 5732 4 хвилини

Magyar

Як відомо, міністерство охорони здоров’я України впроваджує зміни в українській медицині і намагається перебувати на постійному зв’язку з регіонами. І ось, для того щоб оптимізувати другий етап медичної реформи і допомогти Львівській області ефективніше боротися з COVID-19, сьогодні керівництво МОЗ спеціально прибуло на Львівщину. Серед запропонованих і озвучених очільником МОЗ Максимов Степановим змін – внесення коректив у фінансування пакетів за COVID-19.

Про це міністр охорони здоров’я України Максим Степанов якраз і заявив у рамках свого сьогоднішнього візиту. «Сьогодні я зі своїм заступником і провідними лікарями України перебуваємо на Львівщині, – щоб розібратися у ситуації, допомогти: як щодо епідеміологічної ситуації, так і щодо медичної галузі загалом. Зміни, які ми впроваджуємо в медицині робляться для всіх медиків та пацієнтів. Тому нам важливо отримувати від них зворотній зв’язок. МОЗ допомагає усім регіонам максимально ефективно боротися з коронавірусом. Зокрема зараз нам важливо змінити принцип фінансування за пакетами лікування COVID-19», – підкреслив Максим Степанов.

До відома, останнім часом Львівська область демонструє значний приріст інфікованих на коронавірус. За минулу добу тут зафіксовано 200 нових випадків захворювання на COVID-19.

Ще з 1 квітня в Україні стартував другий етап медичної реформи, згідно з якою зараз має запроваджуватися гарантований пакет медичних послуг, який включає у себе: первинну допомогу, екстрену, амбулаторно-поліклінічну (це послуги профільного лікаря, до якого направив сімейний лікар); стаціонарну; паліативну медичну допомогу (обслуговування невиліковних хвороб: знеболювання, допомога сім’ям пацієнтів, підтримка життєдіяльності, догляд за пацієнтом), медична реабілітація; медична допомога у зв’язку з пологами; реімбурсація лікарських засобів (програма «Доступні ліки»).

Другий етап медичної реформи передбачає фінансування лікування конкретного пацієнта в стаціонарі за рахунок лікарні з подальшим відшкодуванням витрат Національною службою здоров’я.

Ще 4 травня цього року президент Володимир Зеленський закликав керівника МОЗ Максима Степанова, голову профільного комітету Верховної Ради Михайла Радуцького і головного санітарного лікаря Віктора Ляшка невідкладно запропонувати шляхи вирішення проблем, що виникли через новий механізм фінансування у рамках другого етапу медичної реформи.

За словами Володимира Зеленського, через новий механізм фінансування медреформи «може бути звільнено близько 50 тисяч медпрацівників і закрито 332 лікарні по всій Україні. Майже тисяча лікарень отримає набагато менше грошей, ніж у минулому році. Під загрозою опинилися екстрена медична допомога, багатопрофільні лікарні, онкоцентри, госпіталі ветеранів, більшість дитячих лікарень, психіатрична і туберкульозна служби».

Серед іншого, президент зазначив, що обласні дитячі лікарні недоотримають майже 200 млн грн, а більшість протитуберкульозних лікарень та диспансерів на межі закриття.

І вже 5 травня очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що очолюване ним міністерство не збирається згортати другий етап медичної реформи, а буде виправляти помилки в плануванні.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня