Майже половина українців не підтримують дії президента Зеленського – дані соціологічного опитування
Вперше за увесь період каденції Володимира Зеленського кількість українців, які не схвалюють дії президента України Володимира Зеленського, перевищила число тих, хто схвалює. Про це свідчать дані соціологічного опитування КМІС (Київський міжнародний інститут соціології – авт.).
Дії та заяви президента Володимира Зеленського схвалюють 38% опитаних у червні громадян України, тоді як 45% – не схвалюють. «Оцінюючи дії органів влади в травні-червні цього року, 38% відповіли, що схвалюють дії та заяви президента Зеленського (в травні – 47%); 45% – не схвалюють (у травні – 37%).
Різниця між часткою тих, хто схвалює дії та заяви президента, та часткою тих, хто не схвалює, вперше за останній рік стала від’ємною і становила мінус 7 відсоткових пунктів», – йдеться у роз’ясненні КМІСу.
Також зазначається, що дії Кабінету міністрів схвалюють 23% опитаних (у травні – 24%), не схвалюють – 59% (у травні – 61%). «Баланс оцінок є від’ємним і становить мінус 36 відсоткових пунктів. У порівнянні з травнем баланс оцінок дій уряду майже не змінився», – зазначають соціологи. Дії Верховної Ради схвалюють 21% українців (у травні – 22%), а 62% – не схвалюють (у травні – 65%). «Баланс оцінок є від’ємним і становить мінус 41 відсотковий пункт», – йдеться у результатах опитування.
Учасникам дослідження також було поставлено питання про те, чи розслідування карних справ проти Петра Порошенко є покаранням за порушення закону Порошенком і боротьбою за справедливість, або ж є політичним переслідуванням Порошенка чинною владою. 51% українців обрали перший варіант, 30% – другий, 19% – сказали, що їм важко відповісти на це питання.
Крім цього, респондентів попросили оцінити, чи на їх думку, Україна вже впоралася з епідемією коронавірусу, нових хворих скоро ставатиме менше; або ж Україна ще не впоралася з епідемією, і число нових хворих зростатиме. Так ось, 18% опитаних вважають, що епідемію в нашій країні подолано, і нових хворих скоро ставатиме менше. 63% – притримуються думки, що Україна ще не впоралася з епідемією, і число нових хворих скоро зростатиме. 19% українців так і не змогли визначитись із відповіддю.
Також, одне з питань стосувалося медичної реформи. Так, оцінюючи наміри продовжити впровадження другого етапу медичної реформи, 25% респондентів відповіли, що підтримують це; 40% – повідомили, що вони проти продовження медичної реформи; а 32% – що вони мало знають про другий етап медичної реформи і не мають сформованої думки.
До відома, КМІС проводив опитування з 20 по 23 червня 2020 року методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України.
До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 2000 інтерв’ю. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,2% для показників близьких до 50%, 2,1% – для показників близьких до 25%, 1,4% – для показників близьких до 10%. Дані цього дослідження порівнюються с результатами попередніх опитувань КМІС.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися