Кабмін погодив створення трьох індустріальних парків на заході України, один виключив із реєстру
Кабінет міністрів України заніс до Реєстру індустріальних (промислових) парків (ІП) три індустріальні парки – у Волинській, Львівській та Івано-Франківській областях, повідомило Міністерство економіки.
Згідно з повідомленням, відповідне рішення ухвалив уряд на засіданні 5 липня. До реєстру занесено ІП “Ковель Порто” (Ковель Волинської обл.), “Добросін” (с. Добросін Львівської обл.) і “Грін Лактік” (Бурштин Івано-Франківської обл.), у яких буде створено загалом 4,5 тис. нових робочих місць.
“Із початку року до реєстру додали вже 16 нових індустріальних парків. Це більше, ніж у 2023-му або 2022 році. Тенденція свідчить про зростаючий інтерес бізнесу до роботи в рамках парків, а також влада на місцях розуміє, які додаткові можливості для економіки регіону створюють роботи парків”, – цитують у повідомленні заступника міністра економіки Віталія Кіндрата.
Індустріальний парк “Ковель Порто” працюватиме на площі 11,6 га, де розмістяться підприємства переробної промисловості – виробництво готових металевих виробів, машин і устаткування, ремонт і монтаж машин і обладнання.
Концепція парку передбачає створення 587 робочих місць та інвестиції на суму майже 358 млн грн.
ІП “Добросін” площею 27,3 га включатиме підприємства текстильної, фармацевтичної та харчової галузей, переробки та зберігання продукції сільського господарства, деревообробки, машинобудування. Передбачається створення до 3,3 тис. нових робочих місць.
В індустріальному парку “Грін ЛАктік” на площі в 12 га працюватимуть підприємства харчової переробки. Зокрема, з виробництва борошна і круп, крохмалів і крохмальних продуктів, інших харчових і готових кормів для тварин.
Концепція парку передбачає створення 600 робочих місць, інвестиції в обсязі 2,3 млрд грн у будівництво об’єктів, 3,1 млрд грн – у виробниче обладнання.
У повідомленні міністерства також ідеться, що ще одним рішенням Кабмін виключив із Реєстру індустріальних парків парк “Павлоград” (Дніпропетровська обл.)
“Підставою рішення став лист ініціатора створення парку – Дніпропетровської обладміністрації”, – наголошується в повідомленні.
Як повідомлялося, парк “Павлоград” було занесено до Реєстру ІП 2017 року, його земельна ділянка (250 га) була обмежена територіями заводів “Південмалш” і Павлоградського заводу техобладнання. У кількох секторах планувалася робота підприємств машинобудування, виробництва будматеріалів, перероблення сільгосптоварів, легпрому і Hi-tech технологій.
Передбачалося створити близько 5 тис. нових робочих місць, залучити понад $370 млн інвестицій.
За інформацією Мінекономіки, таким чином, з урахуванням цих рішень, до Реєстру індустріальних парків включено 84 парки.
Як повідомлялося, держбюджетом-2024 року вперше передбачено виділення 1 млрд грн на розвиток інфраструктури індустріальних парків. Мета фінансування – сприяти розгортанню мережі ІП, готових до розміщення нових або релокованих промпідприємств, у більш короткі терміни.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися