Вчені знайшли засіб, який більш ефективний для схуднення, ніж популярний Ozempic

Вчені знайшли засіб, який більш ефективний для схуднення, ніж популярний Ozempic

16:12 Липень 13, 2024

Життя 834 4 хвилини

Magyar

Науковці виявили, що препарат Mounjaro виробництва американської фармацевтичної компанії Eli Lilly краще сприяє схудненню, ніж популярний засіб Ozempic від Novo Nordisk.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі JAMA Internal Medicine, повідомляє Science Alert.

Автори роботи проаналізували вплив двох ін’єкційних препаратів під загальними назвами тирзапетид (Mounjaro) та семаглутид (Ozempic) класу GLP-1 на втрату ваги понад 18 тисяч учасників із США в період з травня 2022-го по вересень 2023 року.

Середній вік учасників досліджень становив 52 роки, більшість з них були жінками, а їхня середня вага сягала 110 кілограмів. Понад половина (52%) залучених американців мала діабет 2-го типу.

Більшість учасників, які приймали препарати Ozempic та Mounjaro, через рік від початку дослідження втратили не менш як 5% ваги. Однак ті, хто використовував препарат від Eli Lilly, мали більшу ймовірність скинути кілограми, а їхнє схуднення було більш суттєвим.

Майже 82% групи Mounjaro втратили від 5% загальної ваги, у той час коли група Ozempic – 67%.

Також більше учасників, які використовувати Mounjaro, втратили понад 10% загальної маси тіла (62% проти 37% – для Ozempic).

Подібні результати на користь більшої ефективності Mounjaro спостерігали щодо втрати понад 15% ваги: в групі Mounjaro – 42%, а в Ozempic – лише 18%.

Загалом за рік спостережень особи, які приймали Mounjaro, в середньому схудли на 7% більше, ніж учасники, які використовували Ozempic.

Вища ефективність засобу від Eli Lilly підтвердила результати клінічних випробувань, які призвели до схвалення препарату для використання. Однак це було першим дослідженням, в якому науковці взялися порівнювати результативність препарату з більш популярним на ринку Ozempic.

За даними науковців, кращі показники зменшення ваги не вплинули на частоту побічних ефектів для групи Mounjaro, порівняно з Ozempic.

Дослідження показало, що розлад шлунка, запаморочення та помірно підвищений пульс – загальні побічні ефекти для класу GLP-1 – препаратів, які імітують природний гормон, аби змусити людей відчувати ситість.

У рідкісних випадках ці засоби для схуднення здатні призвести до кишкової непрохідності та панкреатиту. Водночас вони також можуть знизити ризик серцевих нападів, а також інсультів.

Крім того, науковці знаходять докази ефективності лікувальних засобів у запобіганню деяким видам раку, пов’язаних з ожирінням, як-от онкологія нирок, підшлункової залози, стравоходу, яєчників, печінки та товстої кишки.

Раніше вчені з Гарвардського університету виявили, що використання препаратів від ожиріння підвищує ризик розвитку ішемічної нейропатії зорового нерва – захворювання очей, яке здатне призвести до сліпоти.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня