Італія посилює контроль за тими, хто прибуває з-за меж ЄС
Ті, хто прибуває до Італії з-за меж Європейського Союзу, проходитимуть подвійне тестування для виявлення коронавірусу, повідомив міністр охорони здоров’я країни. У провінції Венето посилили покарання для порушників карантину, в Римі розпочали тестування членів бангладеської громади.
Громадян, які приїжджають з-за меж Європейського Союзу та з країн, де наразі складна епідемічна ситуація, уперше планують тестувати в італійських аеропортах.
Міністр охорони здоров’я Італії наголосив, що ці особи проходитимуть подвійне дослідження. Крім того, за його словами, тестування не замінить двотижневого карантину, котрий усе ще є обов’язковим.
Італія відкрила свої кордони для мешканців країн – членів ЄС 3 червня, а для решти держав світу – з 1 липня. Карантин досі є обов’язковим для тих, хто приїжджає з-за меж ЄС, але, як виявилося, не всі його дотримуються. Роберто Сперанса нагадав, що Міністерство охорони здоров’я надає фінансову допомогу для проходження ізоляції в готелях чи орендованих квартирах.
Північно-східна провінція Венето також посилила протиепідемічні заходи. Ті, хто повертається в регіон з країни, що не є членом ЄС, після проведення там понад 120 годин, двічі проходять тестування. А також обов’язково два тижні перебувають на карантині, за порушення якого загрожує штраф у тисячу євро. Таку ж суму штрафу доведеться заплатити підприємству за кожного працівника. Про ізоляцію слід повідомити місцеві органи влади. У більш складних випадках, якщо пацієнт відмовляється від лікування, на нього складають протокол.
Губернатор провінції Венето, Лука Зая, видав наказ про посилення заходів після того, як 15 із 28 нових хворих, у яких із 1 липня діагностували коронавірус, виявилися іноземцями та італійцями, котрі повернулися з-за кордону. Серед них, зокрема, підприємець, який після перебування в Сербії, незважаючи на симптоми, не ізолювався й відмовився від госпіталізації. Його стан погіршився і став критичним. Тож кількасот співробітників та знайомих чоловіка довелося тестувати.
Працівник будинку для літніх людей, який повернувся до Венето з Молдови, також захворів і не став дотримуватися правил карантину, як і кілька осіб, що приїхали з Бангладеш. Лука Зая наголосив, що Венето – перша провінція, де були зняті обмеження, але це не означає повної свободи. Ті, хто прибуває з Бангладеш, США, Індії та Бразилії, проходять тестування в аеропортах Риму. Тестування на коронавірус розпочали й серед членів більш ніж 13-тисячної бангладеської громади столиці на добровільних засадах.
За даними Міністерства охорони здоров’я Італії, у країні в понеділок померло 8 осіб та інфікувалося 208. Кількість померлих в Італії сягла 34 869 чоловік, тих, хто одужав, – понад 192 тисячі. У лікарнях наразі перебуває 946 пацієнтів, хворих на коронавірус, 72 з них – у відділеннях інтенсивної терапії.
Джерело: origo
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися