Українцям загрожують штрафи за «неправильні» паспорти

Українцям загрожують штрафи за «неправильні» паспорти

14:11 Серпень 13, 2024

Життя 498 4 хвилини

Так, в Україні є обов’язкова вимога для всіх громадян: після досягнення 14-річного віку необхідно отримати паспорт громадянина України. Цей документ є основним посвідченням особи.

Паспорт може бути двох видів: традиційний паперовий (у формі книжечки) чи сучасний пластиковий (ID-картка). Важливо відзначити, що невчасне оновлення чи заміна паспорта може призвести до штрафів.

Незважаючи на те, що паспорт-книга не має терміну дії, є певні правила його оновлення. Зокрема, власники таких паспортів зобов’язані оновлювати фотографію при досягненні 25 та 45 років. Це необхідне підтримки актуальності даних у документі.

Щодо власників ID-картки, то їм цього робити не потрібно, оскільки документ має термін дії:

  • особам віком від 14 до 18 років такий паспорт видається на 4 роки;
  • після 18 років паспорт-картка видається на 10 років.

Отже, якщо вчасно не вклеїти фото в паспорт старого зразка або замінити паспорт нового зразка, він вважається недійсним. Відповідно до статті 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення користування, за користування недійсним паспортом чекатиме покарання:

  • на перший раз – попередження;
  • вдруге протягом року адміністративне стягнення у вигляді 1-3 не оподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При цьому грошову суму неоподатковуваного мінімуму доходів громадян встановлено пунктом 5 підрозділу 1 розділу XX Податкового кодексу. Її розмір у 2024 році становить 17 гривень. Таким чином, власникам недійсних паспортів доведеться сплатити 17-51 гривень.

Тим часом у Державній міграційній службі (ДМС) пояснили, що чинне законодавство не зобов’язує, але передбачає обмін паспорта громадянина України зразка 1994 року на ID-картку за бажанням.

До того ж “старий” паспорт обмінюється на ID-карту у таких випадках:

  • необхідність заміни у зв’язку із втратою, крадіжкою, псуванням, зміною прізвища чи інших даних власника документа;
  • якщо власник не вклеїв фото до паспорта протягом одного місяця після досягнення 25 або 45 років.

Зауважте, що якщо вам необхідно отримати, оновити або замінити паспорт, на це дається 30 календарних днів. Зокрема, зробити це можна, звернувшись до трьох різних установ:

  • до найближчого підрозділу ДМС (незалежно від місця реєстрації);
  • до будь-якого центру надання адмінпослуг (ЦНАП) (за умови, що там є технічна можливість оформлення біометричних документів);
  • у Паспортному сервісі.

При оформленні паспорта громадянина України слід пам’ятати про строки його виготовлення. Якщо ви отримуєте паспорт вперше, процес займе не більше 20 робочих днів з моменту подання заяви-анкети.

У разі обміну паспорта тимчасові рамки такі самі – новий документ буде готовий максимум за 20 робочих днів після оформлення необхідних паперів.

Однак, є можливість прискорити процес. Якщо вам потрібен терміновий паспорт, ви можете скористатися послугою прискореного оформлення. У цьому випадку новий документ буде готовий вже за 10 робочих днів.

Ціни на послуги виглядають наступним чином:

  • 504 гривень – за звичайне оформлення;
  • 874 гривні – за термінове оформлення.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня