Дані про психічне здоров'я українців сумні
Згідно з даними цього дослідження, 54 відсотки українців страждають на посттравматичний стресовий синдром, і значна частина з них має важкий стан. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), більшість населення України відчуває тривогу, пов’язану з війною, яка викликає серйозні симптоми. BBC дослідило, як Україна справляється з цим викликом.
Частка українців, які страждають на проблеми з психічним здоров’ям, величезна і статистика продовжує зростати: з 2023 року кількість пацієнтів, які скаржаться на проблеми з психічним здоров’ям, подвоїлася, повідомляє ВВС.
Крім травми втрати близької людини, небезпека війни і невизначеність торкнулися мільйонів українців. Український психотерапевт Анна Стативка пояснила, що, коли починаються війни, люди втрачають основні людські потреби – безпеку та стабільність.
«Коли ці два важливі ресурси дуже раптово зникають, це викликає сильний стрес», – каже фахівець. У ситуаціях, коли війна триває, цей стан може стати хронічним, із такими симптомами, як тривога, депресія, апатія, безсоння, відсутність концентрації та проблеми з пам’яттю.
«Не можна довго перебувати в такому стані гіперготовності», – зазначила Стативка, додавши, що це впливає як на психічне, так і на фізичне здоров’я людей. «Тобто, саме це відбувається з українським суспільством загалом», – підкреслила психолог.
Дослідження та статистика свідчать, що частка українців із проблемами психічного здоров’я величезна та продовжує зростати. За даними МОЗ України, з 2023 року кількість пацієнтів, які скаржаться на проблеми з психічним здоров’ям, подвоїлася, а дані маркетингових досліджень показують, що з 2021 року продажі антидепресантів зросли майже на 50 відсотків.
За даними дослідження, опублікованого в медичному журналі The Lancet, 54 відсотки українців страждають від синдрому посттравматичного стресу. Виражена тривожність характерна для 21 відсотка з них, а високий рівень стресу – для 18 процентів.
Інше дослідження 2023 року показало, що 27 відсотків українців відчували депресію або значний сум, порівняно з 20 відсотками у 2021 році, за рік до повномасштабного вторгнення Росії.
За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), більшість населення України відчуває тривогу, пов’язану з війною.
Це має різні симптоми. Хтось відчуває смуток, хтось тривогу, комусь важко спати, хтось відчуває втому. Деякі стають злішими. Деякі люди мають незрозумілі соматичні синдроми – чи то просто йдеться про біль, чи погане самопочуття, повідомив Ярно Хабіхт, представник ВООЗ в Україні.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися