На польсько-білоруському кордоні посилився міграційний тиск

На польсько-білоруському кордоні посилився міграційний тиск

14:44 Вересень 28, 2024

Життя 381 4 хвилини

Magyar

Протягом останніх тижнів на польсько-білоруському кордоні посилився міграційний тиск, ситуація є серйозною, заявив на пресконференції віцепрем’єр-міністр – міністр з питань національної оборони Польщі Владислав Кошиняк-Камиш.

Під час свого візиту до Підляського воєводства, що межує з Білоруссю, урядовець мав на меті оцінити хід операції з охорони кордону під кодовою назвою «Безпечне Підляшшя», розпочатої в перших числах серпня. У рамках цієї ініціативи на підтримку прикордонників, які охороняють східні рубежі, було спрямовано 17 тисяч військових, зокрема 5,3 тисячі з них несуть службу безпосередньо на кордоні.

Віцепрем’єр-міністр наголосив, що операція проводиться успішно. І це попри те, що військові долучаються також до відновлення постраждалої від повені території на південному заході Польщі. Зокрема 5 тисяч військових беруть участь у ще одній розпочатій у зв’язку з цим операції під кодовою назвою «Фенікс».

Кошиняк-Камиш повідомив, що протягом останніх тижнів на польсько-білоруському кордоні посилився міграційний тиск. «Ситуація серйозна», – заявив він. Міністр додав, що після «відносно спокійних» липня та серпня у вересні зросла кількість спроб порушення кордону, з початку місяця було зафіксовано понад 2,5 тисячі таких випадків.

Згідно з даними Підляської прикордонної варти, яка контролює значну частину польсько-білоруського кордону, в липні затримали понад 1300 нелегалів, у серпні – 2200.

Відтак Кошиняк-Камиш повідомив, що з початку року загалом відбулося 26 тисяч спроб порушення держрубежу, така ж кількість була зафіксована за весь минулий рік.

За словами політика, міграційний тиск зріс не тільки кількісно, збільшилося й число груп мігрантів, навчених нападати на військових і прикордонників. Міністр також повідомив, що з початку року польська влада затримала майже пів тисячі торгівців людьми.

Віцепрем’єр назвав дієвою заборону на в’їзд на окремі ділянки польсько-білоруського кордону, яка була введена 13 червня та продовжена 11 вересня ще на 90 днів.

Заборона стосується близько 60 кілометрів польсько-білоруського кордону загальною протяжністю понад 400 кілометрів. Приблизно на 44-кілометровій ділянці ширина зони становить 200 метрів. А на 16-кілометровій (там, де є заповідники та ліси) – ширина смуги сягає майже двох кілометрів. У 2022 році через міграційний тиск на значній частині польсько-білоруського кордону було встановлено сталевий паркан, обладнаний електронною системою сигналізації.

 (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня