Усі військовозобов'язані, які не оновили дані, перебувають у розшуку поліції
Представник ТЦК стверджує, що порушниками військового обліку є також ті військовозобов’язані, які не мають військово-облікових документів.
Військовозобов’язані українці, які не оновили свої військово-облікові дані або не мають військово-облікових документів, являються порушниками військового обліку. Про це заявив тимчасового виконувачий обов’язки заступника начальника Івано-Франківського обласного ТЦК і СП Андрій Мороз інтерв’ю “Західному кур’єру”.
За його словами, такі люди перебувають у розшуку поліції. Він розповів, що залишаються ті військовозобов’язані, які не оновили свої військово-облікові дані. Тому, за його словами, вони автоматично стали порушниками військового обліку і їм загрожує адміністративна відповідальність. Мороз пояснив:
“Ці громадяни перебувають у розшуку поліції. Наші співробітники кожного дня їх виявляють під час заходів з оповіщення і передають поліції”.
Він стверджує, що порушниками військового обліку є також ті військовозобов’язані, які не мають військово-облікових документів.
“Ті, хто має військово-облікові документи невстановленого зразка – також порушники. Таких людей багато. Всі вони перебувають у розшуку і щоденно виявляються нашими працівниками. Ми передаємо їх представникам поліції, їх притягують до адмінвідповідальності”, – розповів Мороз.
За його словами, потім у ТЦК актуалізують всі дані людини, і якщо вона підлягає призову та мобілізації, то автоматично проходить військово-лікарську комісію.
“Якщо стан здоров’я людини дозволяє їй проходити військову службу і вона не має права на відстрочку, то для неї відразу визначається навчальний центр і в подальшому підрозділ, де вона буде нести службу”, – сказав він.
Тимчасовий виконувач обов’язків заступника начальника Івано-Франківського ТЦК стверджує, що закон про мобілізацію спростив роботу ТЦК.
“Найкорисніша новація – це, звичайно, оновлення військово-облікових даних. Тепер ми маємо актуальні дані про військовозобов’язаних, їх місце реєстрації, номер телефону. Адже багато осіб зареєстровані були за однією адресою, а проживали за іншою. Таким чином ми не могли вручити цим військовозобов’язаним повістки, бо не знали їхнього місця перебування”, – хазначив Мороз.
Він вважає, що зміни у законодавстві дали можливість ТЦК і СП зібрати актуальні дані про військовозобов’язаних і внести їх в систему “Оберіг”.
“Тепер ми розуміємо, де людина живе, як з нею можна зв’язатися, де вона працює”, – додав Мороз.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися