У британському парламенті планують провести голосування щодо евтаназії

У британському парламенті планують провести голосування щодо евтаназії

13:09 Жовтень 7, 2024

Життя 92 3 хвилини

Magyar

Британські лейбористи внесли законопроєкт про евтаназію, який вже один раз був відхилений у 2015 році. Законодавчий орган наразі розділився в своїх міркуваннях щодо цього питання. Допомога в самогубстві є незаконною в країні й карається тюремним ув’язненням. В Угорщині нещодавно намагався досягти результату в цьому питанні Даніель Каршаї.

Британські парламентарі сформулювали пропозиції щодо права невиліковно хворих пацієнтів на евтаназію. Документ вніс представник від Лейбористської партії. Цього місяця законопроєкт буде поданий на розгляд парламенту, пише видання  Politico.

За словами депутата від Лейбористської партії Кіма Ледбітера, настав час обговорити законопроєкт про евтаназію, який вже одного разу відхиляли у 2015 році. Деталі ще уточнюються, але очікується, що він базуватиметься на законопроєкті, поданому ексміністром юстиції.

Раніше прем’єр-міністр Великобританії Кейр Стармер заявив, що налаштований змінити закон, і пообіцяв обговорити цю пропозицію після свого обрання. Депутати можуть голосувати, посилаючись на свободу совісті, єдиної партійної інструкції з цього приводу немає. Сприяння самогубству в Британії є незаконним і передбачає максимальне покарання у вигляді 14 років позбавлення волі.

Британські парламентарі розділилися щодо цього питання

За евтаназію агітувала відома британська ведуча Естер Ратцен, яка, як хвора на рак легенів, звернулася за допомогою до швейцарської компанії, адже там евтаназія легалізована. Процедура також легалізована в 11 штатах США, а також Австрії та Канаді. Шотландія теж планує внесення відповідних змін у закони.

Міністр енергетики Великобританії назвав діючі закони жорстокими і підтримує внесення змін. Міністр охорони здоров’я у 2015 році голосував проти закону, але вже змінив свою думку, наголошуючи на праві вільного вибору.

Колишня паралімпійка Танні Грей-Томпсон виступає проти зміни законодавства через «стурбованість впливом на вразливих людей». Медики та релігійні лідери також висловили сумніви, але єдиної позиції з цього приводу немає.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня