Глобальні викиди метану б’ють рекорди
Згідно з дослідженням Стенфордського університету, глобальні викиди метану досягли історичного найвищого рівня.
Згідно з дослідженням, опублікованим у наукових журналах Earth System Science Data та Environmental Research Letters, рекордний рівень викидів метану головним чином спричинений зростанням видобутку вугілля, нафти та газу, скотарства, вівчарства та кількості сміттєзвалищ.
У період з 2000 до 2017 року викиди цього парникового газу пішли такою траєкторію, яка, згідно з кліматичними моделями, призведе до глобального потепління на 3-4 градуси Цельсія до кінця століття, – пишуть дослідники.
У 2017 році, – це останній рік, за який є доступні дані про загальні світові викиди метану, – атмосфера Землі поглинула близько 600 мільйонів тонн цього безбарвного газу без запаху, парниковий ефект якого за столітній період у 28 разів сильніший, ніж вуглекислого газу.
Більше половини викидів метану спричинені діяльністю людини. Щорічні викиди метану зросли на 9 відсотків – 50 мільйонів тонн на рік – із початку 2000-х років, коли концентрація метану в атмосфері була відносно стабільною, – виявили дослідники.
У світовому масштабі джерелами збільшення викидів метану є горючі корисні копалини та корови. “Викиди від великої рогатої худоби та інших жуйних тварин майже такі ж великі, як і в галузі горючих корисних копалин”, – каже Роб Джексон, професор Стенфордської школи землекористування, енергетики та екологічних наук.
Під час епідемії коронавірусу викиди вуглекислого газу зменшились через зупинку промисловості та транспорту.
“Шансів, що викиди метану зменшаться в тій же мірі, що і викиди вуглекислого газу через коронавірус, немає. Ми опалюємо свої домівки та будівлі, а сільське господарство росте”, – додав професор.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися