Російська «Р-Фарм» підписала контракт на виробництво вакцини AstraZeneca та Оксфордського університету
«Р-Фарм» підписала контракт на виробництво в Росії британсько-шведської вакцини проти Covid-19, спільно розробленої AstraZeneca та Оксфордським університетом, заявив в ефірі держканалу «Росія-24» голова ради директорів «Р-Фарм» Олексій Репік.
За його словами, крім постачання на внутрішній ринок Росії, «Р-Фарм» має намір експортувати вакцину до 30–50 країн Близького Сходу, Південно-Східної Азії, Європи та СНД.
Пікантність справи полягає в тому, що днем раніше Британський національний центр кібербезпеки (NCSC) за погодженням зі спецслужбами США та Канади стверджував, що хакери з Росії, пов’язані з російськими спецслужбами, нібито намагаються вкрасти в західних лабораторіях дані про розробку вакцин від коронавірусу.
У відповідь генеральний директор Російського фонду прямих інвестицій (RFPI) Кирил Дмитрієв заявив, що Росії не потрібно красти британську вакцину, оскільки AstraZeneca вже передала свою технологію та ноу-хау «Р-Фарм», яка відтепер зможе «безпечно та законно виготовляти» препарат.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), як мінімум дві розробки вакцини – Китайської Sinopharm та спільна вакцина компанії AstraZeneca й Оксфордського університету – досягли останньої, третьої фази тестування на людях. За словами Дмитрієва, після завершення другої фази (3 серпня) вакцина, створена Національним інститутом епідеміологічних та мікробіологічних досліджень Миколи Гамалея в Москві (НИСЕМ), може перейти до третьої стадії розробки, яка, згідно із заявою міністра охорони здоров’я Михайла Мурашка, очікується в серпні.
Водночас очільник RFPI вважає, що РФ може завершити випробування вакцини раніше, ніж інші країни. «Росія могла б виготовити 30 мільйонів доз на внутрішньому ринку цього року та 170 мільйонів доз в інших країнах», – додав він.
Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков у своїй заяві в четвер зазначив, що Росія не має нічого спільного зі спробами злому комп’ютерів британських фармацевтичних компаній та науково-дослідницьких центрів. А в п’ятницю наголосив, що між Москвою та хакерською групою, яка звинувачується правоохоронними органами Британії в кібератаках, немає зв’язку.
«Ми не знаємо, хто і навіщо хоче проникнути до Британії, але запевняю всіх, що Росія не має до цього ніякого стосунку», – зазначив він, скаржачись, що комп’ютерні бази російських установ також постійно піддаються спробам вторгнення. «Ми категорично не погоджуємося з необґрунтованими звинуваченнями, адресованими в наш бік», – додав він.
На запитання, чи пов’язана хакерська група Cozy Bear, звинувачена Лондоном, з російською розвідкою, Пєсков відповів: «Ми взагалі не знаємо, що це за група та кому вона належить».
Мер Москви Сергій Соб’янін заявив інформаційному агентству «RIA Новости», що близько 60% населення російської столиці має колективний імунітет, а це еквівалентно рівню Нью-Йорка. «Поки що в них цей процес відбувався протягом місяця, і охорона здоров’я не впоралася з навантаженням. Тим часом ми згладили криву епідемії й розтягнули процес на три місяці», – зазначив Соб’янін.
Заява мера досить дивна, оскільки московська влада, оцінюючи результати широкого тестування населення столиці, у вівторок заявила, що антитіла були виявлені в організмах 21,7% опитаних. Даючи інтерв’ю «Комсомольській правді» у вівторок, сам Соб’янін заявив, що у 20% москвичів виявили наявність антитіл.
У Нью-Йорку, головному епіцентрі епідемії Covid-19 у США, згідно з підрахунками видання «РИА-новости», від інфекції померли 18 754 людини, а близько 4600 смертей потребують подальшого дослідження. У найгірші дні кількість жертв перевищувала 7 сотень. Станом на п’ятницю в Москві офіційно зареєстровано 4 271 померлого.
Джерело: MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися