Міноборони планує перетворити «Резерв+» на рекрутинговий центр, що замінить ТЦК
У Міноборони України планують перетворити мобільний застосунок „Резерв+” на загальноукраїнський рекрутинговий центр, щоб замінити територіальні центри комплектування та соціальної підтримки у взятті військовозобов’язаних на облік.
Про це заявили міністр оборони Рустем Умєров та його заступниця з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко під час брифінгу „МОУ. Цифровізація. Підсумки 2024”, передає Укрінформ.
„У нас є цілі. Ми чуємо суспільство. Ми чуємо людей. Ми чуємо про проблеми і відпрацьовуємо. Тобто щоб відпрацювати на юридичному, технічному, технологічному і законодавчому рівнях, ми постійно інтегруємо процеси і цифровізуємось. У цьому плані наша мета, якщо є можливість, перетворити „Резерв+” на такий загальноукраїнський рекрутинговий центр, щоб замінити точки-офлайн, які зараз називаються у народі ТЦК”, – зазначив Умєров.
Утім, він зауважив, що „це не означає, що ТЦК погані, але в Міноборони чують про проблеми і ставлять за мету замінити їх”.
За словами Черногоренко, у 2025 році планується запуск можливості не йти в ТЦК і пред’являти свої паперові документи, які посвідчують особу, а зробити це можливим через, наприклад, верифікацію в Bank ID, через підтвердження документів Державної міграційної служби, Єдиного державного демографічного реєстру.
Вона зазначила, що основна ідея у тому, щоб людина могла у своєму смартфоні з будь-якого зручного місця стати на облік в державі, стати військовозобов’язаним і показати, що виконує обов’язок згідно з законом через такий онлайн-інструмент. Водночас Умєров підкреслив що про розформування ТЦК не йдеться.
„Ми взяли принцип не нашкодити тій системі, яка є. Ми чуємо, знаємо: це виклик. Це дуже величезний біль. Зі своєї сторони, ми пропрацьовували концепт цей, щоби перетворити це в офіс з обслуговування військовослужбовців. Там декілька інших концепцій було. Ми не зупиняємося, щоби знайти рішення у цьому плані”, – наголосив міністр оборони.
Як зазначила Черногоренко, навантаження на ТЦК спаде, як тільки стане можливим виконувати офлайн-функції через застосунок в режимі онлайн.
„ТЦК – це не тільки призовне комплектування військовослужбовців на службу. На ТЦК лежить також багато задач соціальної підтримки”, – нагадав начальник Генерального штабу Збройних сил України генерал-лейтенант Анатолій Баргилевич.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися