Створено найбільшу 3D-карту видимого всесвіту

Створено найбільшу 3D-карту видимого всесвіту

10:23 Липень 22, 2020

Життя 4377 4 хвилини

Magyar

Міжнародна команда вчених створила найбільшу на сьогодні тривимірну карту всесвіту, повідомив швейцарський портал swissinfo.ch.

Шестирічне дослідження під назвою «Осциляційна спектроскопія Баріона» (eBOSS), у ході якого було проаналізовано багато мільйонів галактик і квазарів, частково очолював астрофізик із Лозаннського університету (EPFL) Жан-Пол Кнайб. Карту всесвіту опублікували в понеділок.

Дослідники використовують як галактики, так і далекі квазари для вимірювання так званих баріонічних акустичних коливань (БАО), які насправді є відбитками умов, що склалися в ранньому всесвіті при розподілі речовини.

Тривимірна карта – плід 20-річної співпраці сотень учених із 30 різних науково-дослідних інститутів по всьому світу. На ній продемонстровані 11 мільярдів років історії видимого всесвіту. Команда брала участь у дослідженні небесного простору під назвою Sloan Digital Sky Survey (SDSS), у якому використовувалися дані, зібрані оптичним телескопом у Нью-Мексико.

У своїй заяві Кнайб нагадав, що у 2012 році він запустив проєкт eBOSS для створення найбільш повної 3D-карти всесвіту. Дуже приємно, що сьогодні він може бачити результат цієї роботи, додав науковець.

Згідно із заявою технічного університету в Лозанні, вони почали з опрацювання даних, доступних з 1998 року, і заповнювали прогалини в космологічній історії даними, щоб краще зрозуміти механізм розширення всесвіту. Науковці кажуть, що великий вибух, з якого народився всесвіт, відбувся 13,8 мільярда років тому.

У ході роботи дослідники вимірювали повторювані закономірності розподілу галактик, щоб виявити кілька ключових космологічних параметрів, зокрема щільність передбачуваної темної речовини та енергії.

Учені вивчали ті галактичні сліди, які розкривають розподіл маси у всесвіті. Для частини карти, що містить інформацію про ситуацію 6 мільярдів років тому, були вивчені найдавніші, найбільш червоні галактики. Для відображення більш віддалених віків вони зупинилися на синіх, наймолодших галактиках.

Озираючись назад на близько 11 мільярдів років історії видимого всесвіту, науковці вивчали квазари, галактики, зосереджені на надзвичайно яскравому, величезному джерелі енергії, імовірно, чорній дірі.

Керівник групи, відповідальної за публікацію результатів, космолог з університету штату Юта Кайл Доусон зазначив, що, хоча багато чого було вивчено про давню історію та розширення всесвіту, ми мали «тривожно нікчемні» знання про середину епохи 11 мільярдів років тому. Однак завдяки п’ятирічному безперервному спостереженню вдалося заповнити прогалини та отримати інформацію, яку можна вважати одним із найважливіших космологічних досягнень останнього десятиліття.

Джерело: MTI/hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня