Китай заявляє, що його астронавти побили рекорд НАСА 2001 року
Китай заявляє, що двоє його астронавтів цього тижня здійснили світовий рекорд – вихід у відкритий космос тривалістю понад дев’ять годин, повідомляє Китайське космічне агентство. Як зазначає Reuters, Цай Сюже і Сун Ліндун побили попередній рекорд НАСА, встановлений у 2001 році Джеймсом Воссом і Сьюзен Хелмс, працюючи на зовнішній стороні космічної станції «Тяньгун» у вівторок – перебування у космосі тривало щонайменше на чотири хвилини довше, ніж тоді, коли було зафіксовано попередній рекорд.
Астронавти місії «Сенчжоу-19» були в спеціальних скафандрах «Фейтянь» і виконали низку завдань за межами космічної станції, в тому числі встановили пристрої для захисту від космічного сміття. За словами Ву Хао з Китайського центру досліджень і підготовки астронавтів, вони «успішно виконали всі заплановані завдання і були надзвичайно захоплені тим, що відбувалося».
Перша подібна місія в історії космічних польотів була здійснена колишнім Радянським Союзом у 1965 році. З того часу Росія і США здійснили сотні виходів у відкритий космос, переважно вони працювали на Міжнародній космічній станції, йдеться про встановлення сонячних панелей і проведення досліджень. Перший вихід Китаю в космос відбувся у 2008 році.
У 2021 році Китай успішно відправив свій перший марсохід на Червону планету і першим зібрав зразки породи з далекого боку Місяця під час місії «Чан’е-6». Пекін раніше заявляв, що його мета – висадити астронавтів на Місяць до 2030 року, щоб стати другою країною після США, яка здійснила пілотовану місію на Місяць.
Китай також планує створити міжнародну базу для дослідження Місяця на його південному полюсі, до них вже звернулося кілька країн із проханням приєднатися. Цей проєкт також конкурує з програмою НАСА «Артеміда», яка має на меті повернути американських астронавтів на Місяць вперше з часів місії «Аполлон» у 1972 році.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися