Підготовка до війни: у Швеції починають будувати кладовища
У Швеції зростають побоювання, що країну втягують у війну. Місцеві кладовищні асоціації вже готуються до розширення кладовищ.
Похоронні асоціації Швеції закликають звільнити достатню кількість землі, оскільки існує значний ризик початку третьої світової війни. Що стосується розширення кладовищ, то асоціації дотримуються рекомендацій Національного секретаріату Церкви Швеції, які відображають керівні принципи готовності до кризових ситуацій Шведського агентства з надзвичайних ситуацій (MSB) та Збройних сил Швеції, – пише портал Magyar Nemzet.
Швеція оновила свої керівні принципи готовності до війни після вступу скандинавської країни до НАТО, і вони були висвітлені в новому ракурсі, оскільки напруга між країнами Балтії та Росією зросла.
Згідно з церковними положеннями, підкріпленими юридичними параграфами шведського Закону про поховання, поховальні асоціації несуть відповідальність за забезпечення, в разі необхідності, достатньої кількості землі для поховання приблизно п’яти відсотків населення в межах парафії. Гетеборзька поховальна асоціація, що діє у другому за величиною місті Швеції, наразі намагається вивільнити щонайменше десять гектарів, або приблизно 40 000 квадратних метрів, землі, щоб забезпечити екстрене поховання в трунах близько 30 000 загиблих у разі війни.
Будуть не тільки кладовища
Цвинтарна асоціація разом із місцевим муніципалітетом вже знайшла велику земельну ділянку, яка може бути придатною для будівництва великого кладовища. Однак тривалий процес отримання дозволів і будівництва означає, що це може зайняти близько десяти років.
Тим часом Шведське агентство з надзвичайних ситуацій (MSB) продовжує наголошувати на важливості підготовки до кризових ситуацій. Швеція дотримувалася нейтралітету з початку 19 століття, включаючи Другу світову війну. Однак громадська думка різко змінилася у 2022 році, після початку російсько-української війни та подальшого вступу Швеції та Фінляндії до НАТО. У листопаді ці дві країни розіслали оновлені посібники з цивільної готовності, пропонуючи рекомендації, як вижити в умовах війни. Листівки схожі на данські та норвезькі посібники, хоча в них Росія не згадується поіменно.
Джерело: (vg.hu)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися