В Україні хочуть серйозно боротися з патентним тролінгом

В Україні хочуть серйозно боротися з патентним тролінгом

18:16 Липень 29, 2020

Життя 4550 5 хвилин

          Ні для кого не є секретом, що в Україні щороку зростає кількість недобросовісних громадян, які реєструють різні патенти на загальновідомі речі, які потім, згідно законодавства, вносяться до митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності.

          І, саме упущення  у чинному вітчизняному законодавстві дають змогу патентним тролям отримати «роялті» від законослухняних імпортерів (брендів), які інколи мають навіть загальновідоме світове ім’я та, попри це, все ж не можуть ввезти на територію України ( який є ідентичним до вже зареєстрованого – авт.) товар без згоди власника недобросовісного патенту.     Тож таким чином, ці патентні тролі активно використовують «своє» право інтелектуальної власності (особливо це стосується промислових зразків – авт.) з метою створення різних перешкод для всіх інших суб’єктів господарювання під час переміщення через митний кордон нашої держави різних товарів, які містять об’єкти права інтелектуальної власності. І, це вони роблять виключно для банального одержання фінансової вигоди.

          Сьогодні патентний тролінг сприймається як конкретні випадки свідомого зловживання з боку певних громадян (суб’єктів господарської діяльності – авт.) самими правами інтелектуальної власності, і за таких обставин ці права використовуються виключно як засоби для різного типу шантажу та здирництва, недобросовісної конкуренції і інших протиправних дій, через які потерпають перш за все імпортери, бо у них падають прибутки.

          Таким чином, знаючи про бажання якоїсь іноземної особи освоювати вітчизняний ринок патентний троль буде намагатися обов’язково отримати законну правову охорону на ще незахищені об’єкти права інтелектуальної власності певної іноземної особи. При цьому патентний троль буде користуватися спрощеною системою свого набуття права інтелектуальної власності ( для того щоб отримати деклараційний патент на корисну модель або патент на промисловий зразок – авт.).

          А вже після цього патентний троль має внести ці відомості до митного реєстру, а законослухняний імпортер, який захищатиме свої позиції ризикуватиме своїм дорогоцінним часом та доходами, своїми контрактами, які вже підписані з контрагентами, своєю часткою на глобальному ринку тощо. А патентний троль у такій ситуації ризикуватиме тільки «своїм» свідомо недобросовісно одержаним патентом, який він зможе отримати згодом знову.

Так от, українські законотворці вирішили розібратися у цьому питанні і 21 липня 2020 року Верховною Радою України прийнято законопроєкти №2258 та 2259, якими вносяться зміни до патентного законодавства. Тут метою виступає «забезпечення виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції в частині узгодження вимог чинного законодавства України щодо охорони прав на винаходи, корисні моделі, промислові зразки та торгові марки із правом Європейського Союзу».

          До відома, закон №2258 встановлює додатковий адміністративний спосіб анулювання реєстрацій (т.зв. «post grant opposition» – визнання недійсними свідоцтв на промислові зразки в Апеляційній палаті – авт.). Також відповідні зміни внесені і до Господарського та Цивільного кодексів, законів України «Про охорону прав на промислові зразки», «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» та  Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».

          А законом № 2259 внесено певні зміни до Цивільного кодексу, Закону України «Про правову охорону винаходів та корисних моделей» та Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня