Правила отримання американських віз для українців стануть жорсткішими

Правила отримання американських віз для українців стануть жорсткішими

12:02 Січень 21, 2020

Життя 3076 6 хвилин

Адміністрація президента США Дональда Трампа має намір посилити правила видачі віз для тих іноземців, які приїжджають у Штати народжувати для автоматичного набуття американського громадянства їхніми дітьми, повідомляє агентство Axios.

Джерела видання розповіли, що планується посилення вимог для одержувачів візи типу B, яку видають для короткострокової поїздки з туристичними і діловими цілями. У разі підозрі на отримання візи з метою громадянства майбутній дитині уповноважені співробітники Держдепу матимуть право відмовити в документі, інформує видання Новое время.

Водночас у вагітних жінок, які справді вирушають до США з діловими цілями, проблем з отриманням дозволу на в’їзд не буде.

За інформацією джерела, такі заходи продиктовано національною безпекою, а також кримінальною діяльністю, яка пов’язана з «пологовим туризмом». Видання зазначає, що це лише один із заходів, який готують для боротьби з «пологовим туризмом».

Як відомо, майже кожному другому українцю відмовляють в отриманні американської візи для тимчасових поїздок B-1/B-2. Така інформація міститься у звіті Державного департаменту за 2019 рік. Упродовж року візу не видали 45% українців, які зверталися з таким проханням. Це набагато більше, ніж у сусідів України.

Більший відсоток відмов мають тільки громадяни Молдови — 58%. Показник у Польщі становить близько 3%. У Росії – понад 15%, у Білорусі – майже 22%. У Словаччині – 12%, у Румунії – понад 9%.

Візи B-1/B-2 видаються іноземним громадянам, які вирушають до США на тимчасове перебування у справах бізнесу – B-1, відпочинку чи лікування – B-2. При цьому видача такої візи на гарантує в’їзду до країни, а дозволяє її власнику прибути до пункту перетину кордону США і звернутися за дозволом на в’їзд. Уже там інспектори міграційної служби визначають, чи може власник візи в’їхати до Сполучених Штатів, а також термін перебування іноземного громадянина в країні.

З 31 травня минулого року Держдеп висунув нову вимогу для отримання візи. До переліку документів додалося посилання на сторінку у соціальних мережах. Заявники можуть зазначити, що не користуються соцмережами. Однак за неправдиву інформацію будуть загрожувати наслідки.

Американська віза ніколи не була легка в отриманні, але з правильною підготовкою шанси досить високі. Сьогодні насправді великий відсоток відмов, проте все залежить від самої людини та її матеріального становища в країні проживання. Багато відмов через те, що люди не можуть довести візовому офіцеру свою прив’язку до батьківщини.

Крім того, США остерігаються загроз суспільній безпеці, зокрема від терористів та інших небезпечних осіб. «Щодо основних документів, які потрібно пред’явити у посольстві, це документи, що підтверджують ваш зв’язок з Україною, дохід, наявність грошових коштів. Ця сума коливається від тисячі доларів і вище. Підтвердження туристичної мети візиту – це банальні документи як квитанції про сплату та роздруківка форми DS-160.

Якщо подивитися на статистику видачі короткострокових віз США, то стає зрозуміло, що з 2015 року видача йде на спад, сказав у коментарі Радіо НВ комунікаційний менеджер громадської організації Європа без бар’єрів Павло Кравчук.

До того ж, причина може бути в тому, що в Україні війна і до заявників почали прискіпливіше ставитися. І мабуть, тут також грає роль економічна ситуація в Україні. У деяких українців виникають проблеми при підтвердженні прав власності на нерухомість або належного рівня доходів, щоб бути забезпеченим на час подорожі, зауважив Павло Кравчук.

Він порівняв цю ситуацію з Європейським союзом, яка схожа за структурою проблем, але не за масштабами відмов. Тому ситуацію з візами США він вважає необ’єктивною.

«Універсальна структура візової політики характерна як для США і для ЄС. Але у випадку з США ці вимоги більш прискіпливо втілюються. В останній рік перед запровадженням безвізового режиму з ЄС ми мали відсоток відмов приблизно 3,7%. І, навіть Велика Британія і Канада, які дають доволі багато відмов громадянам України, цей відсоток коливався від 12% до максимум 30%», – зазначив пан Кравчук.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня