
Закарпатська реформатська церква вшанувала пам’ять колишнього єпископа Лайоша Ґулачі
Закарпатська реформатська церква провела загальні збори, учасники яких підбили підсумки за минулий рік. Присутні на заході також ушанували пам’ять єпископа Лайоша Ґулачі, котрий народився сто років тому.

30 березня загальні збори Закарпатської реформатської церкви в Берегові почалися з проповіді єпископа Шандора Зан Фабіана. На основі уривку зі 136-го розділу Книги псалмів «Дякуйте Господу, добрий бо Він, бо навіки Його милосердя!» священнослужитель наголосив, що нам слід дивитися на своє життя через призму Божої доброти та Його любові до нас. Водночас ми «маємо відновити зв’язок із Всевишнім, адже, якщо стали невірними Йому, надія все ще є! Треба покаятися, знову налагодити і зміцнити зв’язок з Богом!» – наголосив Шандор Зан Фабіан.

Після проповіді присутні затвердили питання порядку денного. Відтак Шандор Зан Фабіан виступив з єпископським звітом. Передусім висловив подяку за минулий рік, адже хоч він і був нелегкий, але дав нам сили подолати труднощі. «Я дякую за силу, завдяки якій самотні пенсіонери витримали цей рік, а хворі – страждання. Дякую, що діти, які ростуть без батька, залишилися з повагою до батьківства, що цінували зусилля та любов матерів. Я вдячний також за силу, завдяки якій багато хто залишається на батьківщині», – додав єпископ.

«2025-й – рік служіння, і я б хотів, щоб ми виконували наші завдання й місію цього року через вдячність Богу. Спробуймо зробити більше, ніж наш обов’язок, бо ми живемо в часи, коли маємо робити все можливе для нашої громади, нації, для нашого збереження. Сьогодні одна з важливих місій церкви – боротися з егоїзмом і байдужістю, прославляти Христа!» – наголосив єпископ.

Відтак присутні вшанували пам’ять єпископа Закарпатської реформатської церкви Лайоша Ґулачі, який народився сто років тому. Зокрема учасники зборів переглянули частину документального фільму, знятого про нього співробітниками телеканалу «ТВ 21 Унґвар». Після років ГУЛАГу колишній єпископ повернувся на службу і став прикладом віри в нашому краї, завжди був готовий до дій, заохочував і підбадьорював інших.

«Лайош Ґулачі не зазнав мученицької смерті, але все ж був мучеником тієї епохи. В адміністрації є подарунок від нього – простий папірець, де вказані населені пункти Закарпаття та список жертв сталінізму. Я дивлюся на нього як на подарунок від Лайоша-бачі, але сприймаю його і як історію, котра не зламала людей, що тут живуть. Адже попри всі переслідування громада та церква вистояли. І вони не тільки вижили, але й підготувалися до відродження 90-х років. Я донині дивлюся на Лайоша-бачі як на керівника церкви, який був упевненою, сповненою надії, відданою та цілеспрямованою людиною. Його цілеспрямованість може слугувати прикладом для багатьох, адже, якщо перед нами є мета, ми не повинні здаватися навіть тоді, коли зустрічаємо перешкоди», – підкреслив Шандор Зан Фабіан, ушановуючи пам’ять Лайоша Ґулачі.
Біля входу до церкви була розгорнута виставка про важливі моменти життя покійного єпископа, яку зібрала його родина. Надалі експозицію повезуть і по тих церквах, де свого часу служив Лайош Ґулачі.
Загальні збори Закарпатської реформатської церкви завершилися виконанням національного гімну та благословенням єпископа.
lexi/Kárpátalja hetilap

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися