Українці готові пожертвувати членством у НАТО, але не в ЄС – Антипович
Директор Соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович в інтерв’ю одному з українських видань повідомив, що українці готові пожертвувати брендом НАТО, але не вступом до Євросоюзу.

В інтерв’ю «РБК-Україна» Антипович зазначив, що наразі відносно невелика частина українського суспільства – близько 10% – підтримує продовження війни до звільнення всіх окупованих росією територій. Натомість майже дві третини суспільства – 60% – вважають, що так чи інакше з рф має бути досягнуто компромісу. «Зрештою, мир важливіший за війну до кінця. Суспільство схиляється в цьому напрямку. Це можна трактувати як втому», – сказав він.
На запитання, як змінилося для українців поняття перемоги, Антипович відповів: «Це незручне питання навіть для соціолога, щоб поставити його середньостатистичному респонденту в Україні. Бо всі ми розуміємо, що таке перемога. Повернення всіх територій і розвал росії, щоб це більше не повторювалося. Покарання, репарації. Воювати, розвалити росію і спалити Кремль».
За його словами, те, як люди відповідають на питання про перемогу, залежить від того, як його поставити: «Ми розуміємо, чим готовий українець пожертвувати. Напевно, брендом НАТО. Бо допомогу нам надавали окремі країни, а не НАТО в цілому. Нам допомагали якісь політики, але не НАТО загалом».
«Тому брендом НАТО українці швидше готові пожертвувати. А от європейським майбутнім, тобто вступом до Євросоюзу, ми не готові пожертвувати», – каже Антипович.
У другій частині інтерв’ю соціолога запитали, якими можуть бути ймовірні вибори в Україні. За його словами, оборонна стратегія та «бачення нашого шляху до Європи», безумовно, будуть важливими питаннями, як і антикорупційна діяльність.
«Перша проблема, про яку говоритиме українець, – це припинення крадіжок. На жаль, тут нічого не змінилося», – додав він.
«Крім того, держава збідніла, люди збідніли. Щоб повертати біженців і щоб українець бачив майбутнє своїх дітей у власній державі, потрібно розуміти, що ця держава буде як мінімум не бідною. Як мінімум. Мені хотілося б сказати багатою. Коли запитуєш, якою ти хочеш бачити майбутню Україну, то в першу чергу українець каже незалежною, а в другу – багатою, – зауважив соціолог.
hirado.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися