Зонд NASA дослідив будову Марса. Що криється всередині червоної планети?
Вчені дослідили будову Марса за допомогою зонду InSight, який прибув на планету ще два роки тому з метою вивчення сейсмічної активності Марсу та його внутрішньої будови. Однак, з самого початку місії з зондом виникли проблеми, бо бурова установка застрягла в поверхні Марсу, а тому заплановані сейсмографічні роботи не могли розпочати.
Однак, кілька місяців тому NASA оголосили про початок нового етапу досліджень та відновлення роботи зонду.
Заміри від кори до ядра
Результатом стало вимірювання трьох рівнів від кори до ядра планети. На основі цих даних вчені створили комп’ютерну модель, за допомогою якої розрахували товщину кори червоної планети та глибину, на якій розташоване марсіанське ядро, котре складається здебільшого із заліза.
На Марсі відсутні тектонічні плити, тому історію утворення цієї планети можна дослідити за допомогою досліджень її внутрішньої структури.
Марсоходи і зонди на Марсі
Наразі ровер Curiosity перебуває на Марсі з 2012р. та досліджує Кратер Гейла.
Ще один апарат для дослідження Марсу перебуває у процесі польоту на червону планету. Марсохід Perseverance ще 30 липня був запущений ракетою із Землі, він проведе в польоті близько 7 місяців та прибуде на Марс у лютому 2021р. Він буде шукати ознаки життя на червоній планеті та збирати більше даних що допоможуть вченим зрозуміти історію цієї планети.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися