Чи дійсно віддалена робота захищає нашу планету від вуглецевих газів?
Сьогодні багато еко-активних громадян родіють з приводу того, що пандемія коронавірусу рятує нашу планету, адже все зупинилося: офіси не працюють, відряджень немає, фабрики і заводи зупинилися, потяги не їздять, кораблі не плавають, літаки не літають, а більша половина офісних працівників перейшли на віддалену роботу. Але почекайте, не спішіть радіти! Все трошки не так, як хтось собі уявляє…
У результаті пандемії коронавірусу мільйони людей дійсно перейшли на роботу з дому. Відрядження, конференції, доповіді, консультації – все було скасовано або перенесено у цифровий формат. Авіаперевезення, на частку яких припадає 2% світових викидів СО2, скоротилися на 85 %.
І, захисники навколишнього середовища вже радіють тому, що у довгостроковій перспективі робота з дому зможе знизити викиди СО2. Однак і інтернет-активність залишає великий екологічний слід. Згідно з дослідженням французького аналітичного центру The Shift Project, онлайн –відео викликають викид 300 млн тонн СО2 на рік. Це приблизно 1% світових викидів. Тільки перегляд сайтів для дорослих стає причиною викиду такої ж кількості СО2, яке за рік виробляє ціла Бельгія. за оцінкою експертів, до 2025 року частка цифрових технологій в світових викидів парникових газів може зрости до 8%.
Електронні листи також не є нешкідливими для навколишнього середовища. Британський дослідник Майк Бернерс-Лі написав у своїй праці «Наскільки погані банани? Вуглецевий слід всього», що відправлення одного-єдиного електронного листа відповідає 4 грамам CO2-еквіваленту. А якщо лист містить якісь вкладення, то викид і зовсім може піднятися до 50 грам.
Рухаємося далі… Через перехід на віддалену роботу потреба у комунікації суттєво зросла. Згідно з аналізом маркетингової платформи Hubspot, британські компанії стали у середньому відправляти на 20% більше електронних листів, ніж до пандемії. І це також прямо впливає на екобаланс, тобто ваш домашній офіс не є повністю «зеленим».
Відомий дослідник і розробник програмного забезпечення Джеррі Макговерн підрахував, що онлайн-нарада тривалістю в одну годину, у якій беруть участь дві людини, у залежності від роздільної здатності та якості відео може за 250 днів у році «створити» до 2,8 кг СО2. Звичайний аудіозвонок є причиною викиду лише 8 гр СО2, при цьому викиди від відеодзвінка з високою роздільною здатністю вже зростають до 1,1 кг СО2.
Загалом, робота з дома – це непоганий варіант, але якщо вона призводить до того, що у ваших будинках постійно буде включатися опалення, то у підсумку робота з дому може виявитися гірше деяких коротких поїздок. Не кажучи вже про витрати на кондиціонування: за даними Міжнародного енергетичного агентства (IEA), на частку кондиціонерів доводиться 10% світового споживання електроенергії.
Таким чином, екологічність нашого сидіння вдома, відеоконференції, постійних телефонних дзвінків завжди залежить від кожного окремого випадку. І у кінцевому підсумку також і від енергії, використовуваної провайдером та оператором. А якщо центри обробки даних працюють на брудній енергії, виробленій, до прикладу, на вугільних електростанціях, домашній офіс не буде більш екологічним, ніж авіапереліт.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися