Американські вчені створили революцію в акумуляторних батареях для роботів

Американські вчені створили революцію в акумуляторних батареях для роботів

19:27 Серпень 21, 2020

Життя 3526 4 хвилини

З кожним днем все ближчим стає той час, коли роботи повноцінно увійдуть у наше життя і будуть виконувати безліч різних функції та завдань. Хоч ми і не бачимо прогресу у робототехніці, але повірте, що з року у рік прогрес вимірюється на кроками, а кілометрами.

Сучасні акумулятори, що встановлюються на роботах, забезпечують їх енергією, але за рахунок додаткової маси, яка вимагає додаткових потужностей. І, от група дослідників із Мічиганського університету знайшла вирішення цієї проблеми, передають американські ЗМІ.

Так, під керівництвом професора хімічного машинобудування з Університету штату Мічиган Ніколаса Котова була розроблена система батарей, досить міцна, щоб також служити каркасом для самого робота. «Конструкція роботів обмежена необхідністю у акумуляторних батареях, які часто займають 20% або більше доступного простору всередині робота або важать так само», – говорить професор Котов.

«Жодна інша структурна батарея, до теперішнього часу не могла зрівнятися з питомою енергоємностю з сучасними передовими літієвими батареями. Ми поліпшили нашу попередню версію конструкційних повітряно-цинкових батарей по 10 різними параметрами, а деякі з них були покращені у 100 разів», – зазначає автор винаходу.

Ніколас Котов підкреслює, що повітряно-цинкові батареї приблизно у три рази перевищують питому енергоємність стандартних літій-іонних батарей. Але енергоефективність вдалося поліпшити і за рахунок того, що батарея була вбудована у корпус робота. Вдалося звільнити також і близько 20% місця всередині робота, ніж якби використовувалася звичайна система живлення.

«Однак це не межа. За нашими оцінками, роботи могли б стати у 72 рази потужнішими, якби їх зовнішня оболонка була замінена цинковими батареями», – говорить співавтор винаходу Мінцян Ван.

Ніколас Котов порівнює систему батарей з жиром у людському тілі. Він не тільки накопичує енергію, а й служить підтримкою для суглобів і допомагає зберігати тепло. «У нас немає жодного мішечка жиру, який був би громіздким і вимагав би більшого кількість витратною передачі енергії. Розподілене зберігання енергії – це біологічний спосіб і шлях для створення високоефективних біоморфних пристроїв», – додає професор.

Він сподівається, що вже у найближчі 3-5 років буде готова комерційна акумуляторна система, і першими покупцями вже можуть стати виробники дронів і роботів, а також військові та працівники правоохоронних органів.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня