Уряд США створює наукові інститути в галузі штучного інтелекту та квантових обчислень. Чи варто чекати на новий стрибок в розвитку технологій?

Уряд США створює наукові інститути в галузі штучного інтелекту та квантових обчислень. Чи варто чекати на новий стрибок в розвитку технологій?

10:53 Серпень 28, 2020

Життя 3815 4 хвилини

У Білому домі розповіли про створення 12 нових науково-дослідних інститутів, орієнтованих на штучний інтелект (ШІ) та квантові інформаційні науки, повідомляє VB. Агенції, включаючи Національний науковий фонд (NSF), Міністерство національної безпеки США та Міністерство енергетики США (DOE), зобов’язалися інвестувати десятки мільйонів доларів у центри, призначені для роботи в якості вузлів для дослідження ШІ та квантових обчислень.

Проблеми з притоком мізків

Скарги з приводу дефіциту талановитих інтелектів в США стали звичними репліками. Хоча кількість вищих навчальних закладів у таких галузях, що стосуються ШІ, як інформатика, за останні роки стрімко зросла, не так багато коледжів змогли задовольнити попит студентів через брак персоналу. У червні адміністрація Трампа ввела до кінця року заборону на в’їзд в США працівникам з певними візами – в тому числі для висококваліфікованих власників віз H-1B, приблизно 35% з яких мають наукову ступінь, що пов’язана із дослідженнями в галузі штучного інтелекту. Також була ідея припинення факультативної програми практичного навчання, яка дозволяє іноземним студентам працювати до трьох років у США після закінчення навчання.

120 мільярдів – стільки потрібно для досліджень в галузі ШІ

Однак 1 мільярд доларів припадає на консервативну сторону інвестиційного спектру галузі штучного інтелекту. Коли в вересні минулого року технічний директор США Майкл Краціос заявив, що урядовим установам США потрібно майже $1 млрд. на незахищені витрати на дослідження ШІ за фінансовий рік, що закінчується у вересні 2020 р., то представники Intel, Nvidia та IEEE заявили, що США доведеться виділити більше для досліджень та розробок ШІ. Окремо аналітичний центр з питань національної безпеки “Нова американська безпека” закликав збільшити федеральні витрати на дослідження ШІ до $25 млрд. до 2025 року, щоб уникнути “відтоку мізків”. Також Стенфордський інститут штучного інтелекту, зосередженого на людині стверджує, що уряд протягом десятиліття повинен витратити 120 мільярдів доларів на дослідження та освіту в галузі ШІ та національну екосистему штучного інтелекту в США.

Отож, як бачимо, в США взялися всерйоз за просування напрямків штучного інтелекту та квантових обчислень. З огляду на такі нововведення, мохна зробити висновки, в якому напрямку світова наука досягне найвідчутнішого прогресу в найближче десятиліття. Цілком імовірно, що на нас чекає новий скачок у розвитку інформаційних технологій уже найближчим часом.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня