Ілон Маск розповів, яким буде інтерфейс нового нейрочіпа від Neuralink
На початку липня Ілон Маск анонсував масштабну прес-конференцію, на якій пообіцяв розповісти про нові розробки компанії Neuralink. А 29 серпня обіцяний захід нарешті відбувся – в режимі онлайн-трансляції розробники продемонстрували функціонал нового нейрочіпа Link 0.9, а також показали другу версію хірургічного робота, який зможе безболісно встановлювати такі чіпи.
Конструкція інноваційної розробки
Незвичність презентованого мікрочіпа полягає в методиці підключення – тоді як попередня версія кріпилась зовні за вухом користувача, новий девайс підключається напряму до мозку за допомогою тонких ниткоподібних електродів. Для цього презентований на конференції робот-хірург зробить в черепі невеликий отвір, який не принесе шкоди користувачу.
Інженери бренду стверджують, що встановлення займе не більше години і не потребуватиме загального наркозу, а після клієнт зможе відразу піти додому. Операція пройде без жодної краплини крові, адже механічний хірург настільки точний, що здатен імплантувати чіп, не зачепивши навіть дрібні капіляри на поверхні мозку.
Безпечність новітньої розробки вже перевірили експериментальним шляхом – Маск продемонстрував трьох піддослідних свинок, яким встановили імплантат – всі перенесли хірургічне втручання без жодної шкоди для здоров’я. Одна зі свиней безпроблемно живе з чіпом вже 2 місяці, другій провели зворотню операцію, щоб довести, що користувачі зможуть в будь-який момент відмовитися від використання пристрою без негативних наслідків. А третя тваринка стала користувачем одразу двох нейрочіпів – така комбінація теж можлива без мінімальних ризиків.
Функціонал Link 0.9
За словами Ілона Маска – використання нейротехнологій є наступним кроком розвитку технічної індустрії, а чіп Link 0.9 стане тим інструментом, що дозволить майбутнім поколінням конкурувати з комп’ютерним інтелектом по швидкості і точності обробки даних. Але на даний момент розробка має більш зрозуміле призначення – люди з серйозними травмами мозку зможуть повернути собі частину втрачених можливостей і керувати розумними пристроями без зовнішніх зусиль, фактично, лише силою думки. Це допоможе їм контактувати з близькими та забезпечувати власні потреби.
Також є кілька шляхів розвитку технології, над якими вже працюють кращі розробники компанії Neuralink:
1. Відновлення слуху чи зору. Ілон Маск стверджує, що наступні версії брендового нейрочіпу зможуть зчитувати графічну чи звукову інформацію з навколишнього середовища і передавати її напряму до мозку, що особливо актуально для людей з вадами слуху чи зору.
2. Контроль гормонального фону. Чіп буде відстежувати та регулювати гормональні зміни в організмі люди, нівелюючи стрес, координуючи викид гормонів та покращуючи когнітивні функції.
3. Телепатичне спілкування. Якщо у кількох людей буде встановлено нейро-імплантат, вони зможуть обмінюватися інформацією невербальним способом або навіть передавати один одному в мозок побачені картинки чи почуті звуки.
4. Прямий вихід в мережу. З часом імплантанти можна буде використовувати для доступу в інтернет.
Поки ці ідеї знаходяться в стадії попередньої розробки, але Ілон Маск вважає, що у компанії Neuralink є всі необхідні інструменти, щоб досягти успіху.
Оксана ЧОПАК
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися