За спалювання сміття, сухої трави та лісові пожежі збільшили штрафи. Та чи допоможе це припинити підпали?

За спалювання сміття, сухої трави та лісові пожежі збільшили штрафи. Та чи допоможе це припинити підпали?

13:44 Вересень 5, 2020

Життя 5249 4 хвилини

Штрафи в розмірі майже одна тисяча євро за пошкодження або ж знищення лісових насаджень та відповідний закон вже прийнято Верховною Радою в першому читанні.

4 вересня народні обранці підтримали законопроект №3526, яким передбачено посилення захисту лісів, запобігання пожеж лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій.

Розміри штрафів

У пояснювальній записці до закону йдеться, що прив’язка штрафів до прожитового мінімуму, в согоднішніх господарських умовах вже не є актуальною, а тому запропонували встановити штрафи наступних розмірів:

За знищення чи пошкодження, випалювання полезахисних лісових смуг та захисних лісових насаджень – від 3060 до 6120 грн. для громадян та від15300 до 21420 грн. для посадових осіб.

Щодо природно-заповідних територій, то штрафи накладатимуть від 6120 до 12240 грн. на громадян, від 21420 до 30600 грн. на посадових осіб.

Офіційна мета закону – посилення захисту лісів та запобігання пожежам.

Закони приймають, та чи будуть вони працювати?

Україна – унікальна країна із чи не найдосконалішим законодавством, в якому все чітко прописано і продумано. Однак, більшість норм законів у реальному світі просто не виконуються. Наразі є діючий механізм, за яким Національна поліція мала би складати протоколи про адмінправопорушення на паліїв сухої трави та сміття, що отруює життя, в буквальному і переносному сенсах, не тільки найближчим сусідам, а цілим селам. Однак, на практиці ми бачимо, що жодного штрафу, чи попередження, чи роз’яснюваотної роботи поліція не проводить, просто ігноруючи ці закони і свої прямі обов’язки.

Муніципальна чи Національна поліція працює тоді, коли отримає розпорядження “зверху”, і тоді згадують про якийсь закон, про який давно вже всі забули. Такий підхід працює чудово, коли швидко потрібно виконати план і зібрати штрафи, однак, щоб дотримуватись законів постійно, потрібен системний, а не стихійний підхід даних служб.

І підвищення штрафів тут навряд чи допоможе вирішити проблему та досягти вказаної мети, адже, проблема недотримання законів криється не в тому, що на папері замалий штраф, а в тому, що практично відсутня роз’яснювальна робота та контроль за дотриманням законів з боку відповідних служб.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня